ארגוני ימין דורשים מנתניהו: 'מתווה שיוויוני' גם בהר הבית - 0404
ארגוני ימין דורשים מנתניהו: 'מתווה שיוויוני' גם בהר הבית חדשות 0404

ארגוני ימין דורשים מנתניהו: 'מתווה שיוויוני' גם בהר הבית

ארגוני ימין דורשים מראש הממשלה בנימין נתניהו, לייצר מתווה שיוויוני גם בהר הבית. תנועת רגבים פנתה לראש הממשלה בהתראה לפני עתירה לבג"ץ, בדרישה למנוע את הפגיעה במתחם העתיק בשער הרחמים על ידי הווקף, בקביעה כי כל שינוי של הסטטוס קוו צריך להיעשות באופן שיוויוני, בדומה למתווה הנוכחות המשותפת ליהודים ומוסלמים המתקיים עשרות שנים במערת המכפלה.

״מדובר באתר הארכיאולוגי החשוב ביותר בארץ ישראל בכלל ולעם היהודי בפרט. בתקופה האחרונה פרץ הווקף המוסלמי למתחם 'שער הרחמים' והחל לבצע עבודות נרחבות לצורך הכשרת מבנה הקיים במקום והפיכתו למסגד נוסף (חמישי במספר) לטובת מתפללים מוסלמים בהר הבית, והכל ללא היתר ותוך גרימת נזקים כבדים וחסרי תקנה למתחם, לעתיקות בית שני ולממצאים המצויים בו", צויין בפנייתם של עו"ד אבי סגל ויעל סינמון מתנועת רגבים.

"מדובר בפגיעה אנושה בהר הבית הקדוש לכל הדתות ובסטטוס קוו במקום, אשר אין מקום לתת לה יד ויש לעוצרה לאלתר. חמור מכך, ממידע שהגיע לידי מרשתנו, עולה כי לא רק שהתפרקתם מחובותיכם לאכוף את החוק והסטטוס קוו במתחם ולא מנעתם את ההשתלטות האלימה של אנשי הווקף המוסלמי על המתחם, אלא שאפשרתם בדיעבד לאנשי הווקף המוסלמי את המשך השימוש במתחם 'שער הרחמים', תוך שהחוטא יוצא נשכר". 

לנוכח דחיפות העניין ולאור העובדה כי הווקף המוסלמי עושה במקום כבשלו, תוך חשש לגרימת נזקים אדירים ובלתי הפיכים למתחם 'שער הרחמים', ותוך הפרת הסטטוס קוו ופגיעה אנושה בזכותם היסודית של האזרחים היהודים במדינה לשוויון, דורשת תנועת רגבים מנתניהו תגובה מיידית, ולכל היותר בתוך שבוע ימים, בטרם תעתור לבג"ץ.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]