ביהמ"ש הצבאי קיבל את ערר הפרקליטות: אם המחבל שרצח בברקן תישאר במעצר - 0404
ביהמ Shuki, ויקיפדיה

ביהמ"ש הצבאי קיבל את ערר הפרקליטות: אם המחבל שרצח בברקן תישאר במעצר

המשנה לנשיא בית המשפט הצבאי לערעורים, אל"מ צבי לקח, קיבל את ערר הפרקליטות וקבע כי אם המחבל מברקן תישאר במעצר עד חודש מאי.

בהחלטתו התייחס אל"מ לקח לנימוקי ההחלטה לשחררה: "בכל הנוגע לנקודה לפיה תקופת מעצרה עד כה קרובה לעונש לו היא צפויה.. לא רק שאיני שותף לה, אלא היא עומדת בניגוד לקביעתי המפורשת כי 'העונש לו הם (אם המחבל ואחיו) צפויים אינו קל כלל ועיקר'". עוד הוסיף בהחלטתו: "בשלב זה לא ניתן לאיין את החשש להימלטות מאימת הדין".

נזכיר כי בשבוע שעבר החליט שופט בית המשפט הצבאי לשחרר את אם המחבל מברקן למעצר בית, וזאת משום ש"קשה לצפות מהורה להסגיר את בנו". התביעה הצבאית ערערה על ההחלטה וכאמור, ביהמ"ש הצבאי לערעורים קיבל את הערר.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחות הנרצחים קים לבנגורנד יחזקאל וזיו חג'בי מסר: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט. יש כאן אמירה ברורה של ערכאה גבוהה שעונשו של מי שלא מונע רצח טרוריסטי צריך להיות משמעותי, גם ואולי בעיקר למשפחת המחבל". (בתמונות: קים יחזקאל-לבנגורנד וזיו חג'בי ז"ל)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]