הסאנטור גרהאם ביקר עם נתניהו ברמת הגולן: ״נתניע מהלך להכרה בגולן כחלק מישראל״ - 0404
הסאנטור גרהאם ביקר עם נתניהו ברמת הגולן: ״נתניע מהלך להכרה בגולן כחלק מישראל״ עמוס בן גרשום, לע״מ

הסאנטור גרהאם ביקר עם נתניהו ברמת הגולן: ״נתניע מהלך להכרה בגולן כחלק מישראל״

ראש הממשלה בנימין נתניהו, הסנאטור לינדזי גרהאם ושגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן סיירו ברמת הגולן ושמעו סקירות במקום.

נתניהו: ״אני נמצא כאן עם שניים מהידידים הטובים ביותר של ישראל, שהם גם ידידיי האישיים, לינדזי גרהאם והשגריר דייוויד פרידמן.

הסנאטור, זהו אינו ביקורך הראשון ברמת הגולן, אך אני חושב שבכל פעם שאתה מגיע לכאן, אתה יכול להעריך את החשיבות האסטרטגית של נוכחותה של ישראל ברמת הגולן ואת העובדה שאנחנו יוצרים כאן חיים חדשים, חיים ירוקים, עתיד. זה שונה מאוד ממה שהיה כאן קודם.

רמת הגולן תמיד הייתה חלק מישראל, מאז הימים הראשונים בתולדותינו, והיא בהחלט חלק ממדינת ישראל מאז 1967, ויותר לאחרונה, מ-1981.

רמת הגולן היא חלק מישראל והיא חייבת להישאר חלק מישראל לעד. אני חושב שחשוב שהקהילה הבינלאומית תכיר בעובדה הזאת ותקבל אותה, ובמיוחד ידידתנו הגדולה, ארצות הברית.

אני מודה לך על תמיכתך. אני חושב שאזרחי ישראל אינם יודעים את כל מה שאני יודע על העבודה שעשית בממשלים עוקבים. אין לנו ידיד טוב יותר ואנו מעריכים זאת. תודה, חבר״.

הסנאטור לינדזי גרהאם: ״מה שטוב עבור אמריקה זה ישראל בטוחה, מוגנת ומשגשגת. מדוע? ערכים משותפים, אויבים משותפים, ומנקודת מבט צבאית – המדינה הטובה ביותר שיכולה להיות לארצות הברית באזור בעייתי.

יש לי מסר פשוט – אשוב לסנאט בארצות הברית ואעבוד עם הסנטור קרוז להתניע מהלך להכרה בגולן כחלק ממדינת ישראל עכשיו ולתמיד.

ישראל שלטה בטריטוריה הזאת במלחמה על קיומה. האזור הזה נלקח בכוח צבאי משום שהוא שימש כמקום שיגור להתקיף את מדינת ישראל. יש באזור הזה היסטוריה יהודית עשירה.

אני עומד על אחד המקומות החשובים ביותר במדינת ישראל מבחינה אסטרטגית״.

ראש הממשלה נתניהו הוסיף: ״מה ששמעתם כאן מהסנטור גרהאם אלו אמירות חזקות מאוד שמבטאות את המדיניות האמריקנית, המדיניות של הנשיא טראמפ, לתמיכה בישראל.

הן לוקחות את זה לצעד מאוד קונקרטי – לשמור על הגולן כחלק מישראל, אחרת הגבול שלנו יהיה עם איראן על שפת הכנרת – ואנחנו לא מוכנים לקבל את זה.

מאוד שמחתי לשמוע אותו אומר את הדברים האלה. אני חושב שזה כיוון מאוד חשוב ומאוד מאוד מבטיח לביטחון הלאומי שלנו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]