קו תלונות נפתח נגד אלימות של רפורמיות בכותל - 0404
קו תלונות נפתח נגד אלימות של רפורמיות בכותל

קו תלונות נפתח נגד אלימות של רפורמיות בכותל

בעקבות תלונות רבות שהגיעו מאז יום שישי האחרון לתנועת חזון על אלימות של נשות הכותל כלפי מתפללות, פתחו אתמול (ראשון) בתנועה קו סיוע לנשים ונערות שנפגעו. באמצעות הקו יוכלו נשים ונערות שנפגעו מהאלימות של הרפורמיות ברחבת הכותל, לחייג אל הקו, לקבל ייעוץ משפטי חינם וכן אפשרות להגשת תלונה נגד מי שפגעה בהן.

במודעה שפרסמה התנועה בדף הפייסבוק שלה נכתב "נפגעת מאלימות רפורמית? תנועת חזון מעמידה בשובע הקרוב קו סיוע לנשים ונערות שנפגעו ביום שישי האחרון מאלימות של נשות הכותל. הסיוע יינתן על ידי עורכי דין ומטפלים מקצועיים ללא תשלום". כמו כן פורסם מספר הטלפון של הקו, שמספרו: 055-6844546.

בתנועה מציינים שמאז פתיחת הקו הבוקר, הגיעו לא מעט פניות של נערות ונשים שנפגעו מהאלימות שהופנתה כלפיהן מצד נשות הכותל. "עמדתי על יד הרפורמיות ואמרתי פרקי תהילים" מספרת אחת הנערות שכבר ביקשה סיוע בקו המיוחד שנפתח. עוד מספרת הנערה כי "פתאום הגיעה רפורמית מאחורי, והחלה לשרוט אותי בגב. ואז החזנית של התפילה אמרה לה להמשיך להרביץ והם המשיכו להרביץ לי ולדחוף אותי ותקעו לי סטנדר בגב".

נערה נוספת שנפגעה גם היא על ידי הרפורמיות סיפרה "עמדתי צמוד לרפורמיות יחסית והן התחילו לדחוף אותי, להזיז אותי. לא התפללתי תפילה עמידה, שאסור לזוז בה, כי ידעתי שבטוח יזיזו אותי". עוד סיפרה הנערה לקו הסיוע "פשוט דחפו אותי, לא יכולתי לעמוד שניה אחת באותו מקום, צרחו עלי ואמרו שאני בהמה".

נזכיר כי ביום שישי האחרון הגיעו קבוצת נשים מארגון "נשות הכותל" לרחבת הכותל על מנת לציין 30 שנים להקמת הארגון, ולציין את יום האישה הבינלאומי. הרפורמיות הצהירות תחילה כי הם יביאו 1,000 נשים לרחבה, אך בפועל הגיעו קומץ נשים קטן.

בתנועת חזון פעלו למנוע את הפרובוקציה של נשות הכותל, ובעזרת קמפיין נרחב הם הצליחו להביא לרחבה אלפי אנשים שהגיעו לתפילת ר"ח שקיימה התנועה במקום. בזכות הגעתם של אלפי האנשים, שהגיעו בין היתר בעשרות אוטובוסים שהוציאה התנועה מכל רחבי הארץ, נמנעה הפרובוקציה של נשות הכותל והזיכיון להפעלת מערכת ההגברה עבר לתנועת חזון.

עוד נזכיר כי בהודעת המשטרה, שיצאה בתום באירוע, נכתב כי חלק מנשות הכותל הם אלו שהגיעו על מנת לעשות פרובוקציה במקום. "חלק מנשות הכותל הגיעו לרחבת התפילה המרכזית ככל הנראה באופן מכוון על מנת ליצור חיכוך ופרובוקציה וזאת בניגוד לבקשת הסדרנים והמשטרה שיתפללו ברחבת עזרת הנשים שהוקצתה להן", נכתב בהודעת המשטרה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]