משה טס לישראל בחמישי במטוס שהתרסק: "תחושות קשות, היו תקלות לפני הטיסה. מודה לה' שנחתנו בשלום" - 0404
משה טס לישראל בחמישי במטוס שהתרסק: ויקיפדיה

משה טס לישראל בחמישי במטוס שהתרסק: "תחושות קשות, היו תקלות לפני הטיסה. מודה לה' שנחתנו בשלום"

משה גרונברג שעובד באפריקה, טס עם חברת התעופה "אתיופיין איירליינס" לפחות פעמיים בחודש בין ישראל לאתיופיה. בשבוע שעבר, היה משה ביוהנסבורג – דרום אפריקה והייתה לו טיסת קונקשיין באדיס אבבה, בירת אתיופיה לקראת הטיסה לישראל. 

משה מספר: "העלייה למטוס הייתה בזמן. הכל הרגיש רגיל מלבד העובדה שמיזוג האוויר לא פעל. הזמן עבר ולא המראנו… הדיילות החלו לחלק מים עקב החום הכבד שהיה במטוס. אחרי שעתיים של המתנה בתוך המטוס, בשעה 23:45 בערך, הורידו אותנו מהמטוס עקב "תקלה" והחזירו אותנו לטרמינל שם חיכינו שעה נוספת. 

לאחר ההמתנה הגיעו אוטובוסים שהחזירו אותנו לאותו המטוס בדיוק. הטייס הודיע בכריזה שהייתה תקלה במטוס ועכשיו הוא "מקווה שהכל יהיה בסדר". זה הרגיש שהם עושים ניסויים תוך כדי שאנחנו על המטוס… 

בחלוף חצי שעה נוספת המראנו וברוך ה' נחתנו בשלום. בטיסה עצמה לא הורגש משהו חריג אבל ברור היה שהייתה תקלה כל שהיא במטוס – היה מלחיץ במיוחד".

כשנשאל משה על התחושות לאחר ששמע על התרסקות המטוס הבוקר, אמר: "התחושות קשות מאד בידיעה שהייתי בדיוק באותו מטוס יומיים קודם לכן. מודה לה' שנחתנו בשלום!".

כזכור, מטוס בואינג 737 של חברת התעופה "אתיופיין איירליינס" התרסק הבוקר בעת שעשה דרכו מאדיס אבבה שבאתיופיה לניירובי שבקניה. במטוס שהו בעת ההתרסקות כ-157 בני אדם, בהם שני ישראלים. כלל הנוסעים נהרגו בהתרסקות.

שני צוותים של היחידה הבינלאומית של זק"א – צוות מישראל וצוות מדרום אפריקה, יצאו הלילה בחצות בטיסה ישירה לאתיופיה בכדי לאתר את גופות ההרוגים, תיעוד וזיהוי ואיסוף הממצאים בזירת ההתרסקות. מרגע קבלת ההודעה מטה זק"א היה בקשר רציף עם משרד החוץ, הקונסוליה הישראלית באדיס אבבה, ושליח חב"ד באתיופיה הרב אליהו חביב.

יהודה משי זהב, יו"ר זק"א: "חברי המשלחת של זק"א יצאו הלילה במטרה לעשות כל מאמץ לאתר את הישראלים ההרוגים ולהביאם לקבר ישראל. לצערי בניסיון הרב שצברנו באירועי אסון בעולם רכשנו מקצועיות רבה באירועים מסוג אלה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]