לוחמים ל-0404: "אוסרים עלינו לירות על מתפרעים ומשליכי בקת"בים בגדר" - 0404
לוחמים ל-0404: חדשות 0404

לוחמים ל-0404: "אוסרים עלינו לירות על מתפרעים ומשליכי בקת"בים בגדר"

לוחמי צה"ל המשרתים באזור ג'נין, פנו הערב (ראשון) לחדשות 0404 והתלוננו, בעקבות הסרטון שפורסם קודם לכן, על הפקודות שהם מקבלים מהמפקדים בשטח. 

כזכור, בסרטון שפורסם כאן בחדשות 0404 נראו מחבלים ערבים המשחיתים את הגדר סמוך לכביש 443, ומשליכים אבנים, בקבוקי תבערה וצמיגים בוערים לעבר כוחותינו שלא רק לא מגיבים בירי, אלא בורחים.

הלוחמים סיפרו: "עשרות ומאות שבח"ים (שוהים בלתי חוקיים) עוברים את הגדר מידי יום. ההוראה המפורשת שאנחנו מקבלים בשטח זה – 'אין שום ירי על הגדר, לא משנה מה – אתם לא יורים'. כששאלנו את המפקדים למה, ענו לנו ש-99 אחוז מהמקרים אלו ערבים שחוצים למטרות חיפוש עבודה".

הלוחמים המשיכו: "או שתתנו להם אישורים או שתמגרו את זה – אבל אל תוציאו אותנו סמרטוטים! אנחנו רק חיילים שעושים את הנדרש מהם אבל זה המצב בשטח. שלא יתפלאו אחר כך אם יקרה משהו כי כמות הנשקים שעוברת בגדרות האלו היא לא מבוטלת".

לוחמים המוצבים בגזרה אחרת וראו את הסרטון סיפרו: "המצב זהה בהרבה מקומות. אנחנו רוצים לפעול נגד המחבלים ויודעים את העבודה. פשוט נמאס לנו, מרגישים מסורסים. משליכים עלינו סלעים – לא אבנים רגילות אלא סלעים ובלוקים – ופשוט אסור לנו לעשות כלום. זה בלתי נתפס!".

 

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]