וועד עובדי הרכבת פתח בשביתה. הנהלת הרכבת מאשימה: "הוועד מנהל מאבק על כסף ושליטה" - 0404
וועד עובדי הרכבת פתח בשביתה. הנהלת הרכבת מאשימה: דוברות רכבת ישראל

וועד עובדי הרכבת פתח בשביתה. הנהלת הרכבת מאשימה: "הוועד מנהל מאבק על כסף ושליטה"

כצפוי, וועד עובדי הרכבת פתח היום (ראשון) בשביתה ברכבות הנוסעים בקווים: ראשונים-לוד וכרמיאל-חוף כרמל. החל מהבוקר (ראשון), יושבים ראשי ההסתדרות בראשות ארנון בר דוד, עם הנהלת הרכבת בראשות המנכ"ל, שחר איילון, על מנת למצוא נוסחת פשרה.

מרכבת ישראל נמסר כי,"וועד העובדים בשלב זה החליט להשבית ולפגוע בנוסעים. הנהלת רכבת ישראל מתנצלת בפני הנוסעים ובודקת כל דרך להקל על מצוקת הנוסעים".

עוד נמסר: "מבקשים להביא לידיעת הציבור כי בעוד שהנהלת הרכבת וראשי ההסתדרות הגיעו לפתרון פשרה – דחתה אותו יו"ר וועד הרכבת, גילה אדרעי.

אנו מצרים על כך שוועד עובדי הרכבת פוגע בנוסעים ובשרות באופן חמור ואף קורא לנוסעים שלא ליסוע ברכבות מנימוקי בטיחות לכאורה. אנו קובעים כי הרכבת היא בטוחה והוועד מנהל מאבק על כסף וניסיון לשליטה בניהול הרכבת.

מאז כניסתה לתפקידה, אנו מוצפים בעשרות תביעות וסכסוכי עבודה באופן חסר תקדים תוך שראשת הוועד משביתה את מערך המטענים וגורמת להפסד של 1.3 מיליון שקלים ליום וכן משביתה את מערך ההדרכה באופן שעלול לסכן את עתיד הרכבת ואת הבטיחות.

אנו פונים להנהלת ההסתדרות לאכוף את סמכותה ולהורות על הפסקת השביתה באופן מיידי. רכבת ישראל היא הפתרון הזמין ביותר לצפיפות בדרכים, היא פועלת במאמץ גדול ובתפוסה של 160%. אנו קוראים לכל הצדדים לגלות בגרות ואחריות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]