רק לרפורמים מותר. צפו בתיעוד: בניגוד לחוק, המשטרה מונעת ממתפללים יהודים להכנס לרחבה הדרומית - 0404

רק לרפורמים מותר. צפו בתיעוד: בניגוד לחוק, המשטרה מונעת ממתפללים יהודים להכנס לרחבה הדרומית

משטרת ירושלים פעלה הבוקר (שישי) בניגוד לחוק ומנעה כניסת יהודים לרחבה הדרומית שהוקצתה לרפורמים.

הרחבה עצמה היה ריקה ובתוכה נצפו כ-20-30 רפורמים. קבוצה של מתפללים ביקשה להכנס למקום, אלא שהמשטרה חסמה את הכניסה וזאת ללא שהציגה צו או אישור לכך שאיסור הכניסה חוקי.

הזוי שהמשטרה מתירה ל״נשות הכותל״ הרפורמיות להתפלל היכן שבא להן ומנגד, אוסרת על מתפללים יהודים להתפלל ברחבת הכותל, היכן שבא להם.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: ״במהלך תפילות ראש החודש ברחבת הכותל המערבי בה לקחו חלק אלפי מתפללים, החל להתפתח חיכוך בין קבוצת מתפללים לנשות הכותל שכלל גידופים וקללות. השוטרים פעלו לשמור על הסדר הציבורי במקום ולחצוץ בין הצדדים ובשלב מסויים נשות הכותל עברו מרצונן להתפלל ברחבה הדרומית על מנת להמשיך את התפילה כסדרה.

בהמשך השוטרים מנעו מצעירים שניסו להכנס לאותה רחבה בה התפללו נשות הכותל, זאת ככל הנראה במטרה לעורר פרובוקציה נוספת ולהפריע לתפילה, ובכך אפשרו את סיום התפילה ללא אירועים חריגים. משטרת ישראל תמשיך לפעול על מנת לשמור על הסדר הציבורי ברחבת הכותל המערבי ולאפשר לכל מתפלל ומתפללת את חופש הדת בהתאם לחוק״.

לאחר התגובה הזאת הוציאה המשטרה תגובה נוספת ובה קבעה כי נשות הכותל הגיעו כדי לעורר פרובוקציה: ״במהלך תפילות ראש החודש שהתקיימו הבוקר ברחבת הכותל המערבי, חלק מנשות הכותל הגיעו לרחבת התפילה המרכזית ככל הנראה באופן מכוון על מנת ליצור חיכוך ופרובוקציה וזאת בניגוד לבקשת הסדרנים והמשטרה שיתפללו ברחבת עזרת הנשים שהוקצתה להן.

נוכח הצפיפות בין הפלגים, הדבר יצר עימותים מקומיים שטופלו ע"י כוחות המשטרה שנערכו במקום.

לבקשתן של נשות כותל, הן לוו ע"י השוטרים לרחבת עזרת ישראל להמשך תפילתן שם, שכאמור הסתיימה ללא אירועים חריגים״. (צפו בתיעוד).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]