צפו בהצלחה הגדולה של חזון: כ-20 אלף איש בתפילת ראש חודש בכותל המערבי - 0404
צילום: הלל מאיר

צפו בהצלחה הגדולה של חזון: כ-20 אלף איש בתפילת ראש חודש בכותל המערבי

כעשרים אלף מתפללים ומתפללות הגיעו הבוקר (שישי) ראש חודש אדר ב' לרחבת הכותל המערבי בירושלים להשתתף בתפילת ראש חודש חגיגית. את התפילה ארגנה תנועת חזון, בשיתוף אלפי בנות סמינר, מדובר בהצלחה של תנועת חזון ושיתוף פעולה יחודי בין הציונות הדתית לציבור החרדי.

בתפילה משתתפים מתפללים אשר הגיעו מעשרות ישיבות, אולפנות, ישובים וערים ברחבי הארץ. לפני התפילה עובר החזן נפתלי קמפה באמצעות מערכת הגברה מיוחדת שאורגנה ע"י הקרן למורשת הכותל המערבי.

בעקבות העומס נוצרו עומסים בבידוקים הביטחוניים בכניסה לרחבת הכותל, המשטרה נאלצה להרחיב את עזרת הנשים גם לרחבה העליונה.

בשולי התפילה החגיגית הגיעו קומץ קטן של רפורמיות לעורר בפרובוקציה במקום, בניגוד להבטחותיהם להביא כאלף נשים, הגיעו רק כמה בודדות של רפורמיות לרחבה, אשר ניסו לעורר פרובוקציה במקום ולהפריע לתפילת הענק המתקיימת במקום ואף נטען כי פעלו באלימות כנגד נערות, עד להתערבותה של המשטרה.

רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ נאלץ לעצור את תפילת ההמונים ולקרוא לגברים רפורמים אשר נכנסו לרחבת הנשים לצאת מהמקום. הרב אף בירך את המתפללים והגדיר את המעמד כקידוש ה'.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לקדושת הכותל מסר: "עם ישראל הצביע היום ברגליים. רבבות המתפללים והמתפללות שבאו להתפלל כמסורת ישראל וכמנהג המקום הקדוש באו לומר אמירה פשוטה- עם ישראל חי, ורוצה כותל אחד לעם אחד. קומץ פרובוקטיביות שבא לחלל את המקום ולשנות את היהדות לא יקבע את הכללים במקום הקדוש ביותר לעם ישראל. היום הוברר עד כמה דחוף לתקן את התקנות בכותל כך שיובהר שהרבנות הראשית לישראל היא שאחראית על מנהג המקום, ואנו קוראים לשר הדתות לפעול בהתאם. תפילת הרבנות המרוממת שחווינו היום היא דרך מצויינת להתחיל את חודש אדר, חודש טוב!"

הלל מאיר

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]