הראשל"צ יוסף לרב הכותל: "מטרת "נשות הכותל" ביזוי הקדוש והיקר לנו - אין לאפשר להן שימוש בהגברה" - 0404
צילום: 0404

הראשל"צ יוסף לרב הכותל: "מטרת "נשות הכותל" ביזוי הקדוש והיקר לנו – אין לאפשר להן שימוש בהגברה"

הראשל"צ, הרב יצחק יוסף, פנה היום (רביעי) במכתב לרב הכותל, הרב רבינוביץ, בו הוא קובע באופן נחרץ כי אסור לתת ל"נשות הכותל" הרפורמיות להשתמש במערכת ההגברה ברחבת הכותל.

"תצלינה אוזניים מלשמוע על מתן אפשרות של חילול המקום ע"י הפרצה הנוראה של הפיכת המקום הקדוש למושב ליצים, באמצעות מתן אפשרות לקבוצה הנקראת "נשות הכותל" שכל מטרתן הוא ביזוי הקדוש והיקר לנו, לעשות שימוש בשרותי הגברה בתוך רחבת הכותל.

יש להשיב בבהירות ובבירור כי אין קריטריון לפיו יהיה ניתן לאפשר למי שאינו מורשה על פי ההלכה לעלות כשליח ציבור לעשות שימוש במערכת הגברה. הדבר נוגד את מנהג המקום ומחלל את קדושת הכותל המערבי" כתב הרב וביקש מהרב רבינוביץ כי יפעל על פי הנחייתו.

מכתבו של הרב יוצא, לקראת פרובוקציה אותה מארגנות נשות הכותל הרפורמיות ביום שישי הקרוב ברחבה. מדובר באירוע לציון 30 שנה להקמת הארגון וכן לציין את יום האישה הבינלאומי שנופל ביום זה. כזכור, ארגון ליב"ה פנה לרב הכותל במטרה למנוע את הדבר והאחרון ענה שבמידה ולא יהיה רוב אורתודוקסי בכותל ביום זה, ההגברה תינתן ל"נשות הכותל".

מול הפרובוקציה צפויה להתקיים תפילת ראש חודש חגיגית בהשתתפות אלפי מתפללים אשר צפויים להגיע החל מ-6:00 בבוקר לרחבה, על מנת להתפלל ולהעמיד קול ברור מול הפרובוקציה. את התפילה מארגנת תנועת חזון אשר קמה לקראת הבחירות הקרובות, על מנת להציב סדר יום יהודי במדינה. בתנועה מבקשים להחזיר לשיח הציבורי נושאים כמו שמירה על השבת במרחב הציבורי, חשיבות התא המשפחתי, קדושת הכותל ועוד נושאים נוספים הקשורים לערכי היהדות.

לאחרונה, גייסה התנועה מעל 120,000 תומכים, אשר חתמו לתנועה על אמנה הישראלית הקוראת למפלגות השונות להתחייב לפעול לקידום היהדות במדינה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]