המעוזים החדשים של המיסיון בישראל: רמת גן ותל אביב - 0404
המעוזים החדשים של המיסיון בישראל: רמת גן ותל אביב

המעוזים החדשים של המיסיון בישראל: רמת גן ותל אביב

בניגוד לחוק ובמרכזן של ערים גדולות, קהילות מיסיונריות מנסות להרחיב את פעילותן ולשדל מספר רב של אזרחים, בהם גם קטינים להמיר את דתם. המידע החדש שחלקו הצטבר בעקבות דיווחים של תושבים וחלקו בעקבות מעקבים שמבצעים פעילי ארגון 'אור לאחים', שופך אור על פעילותם של פעילי המיסיון והכתות המשיחיות בחוצות רמת גן ותל אביב.

המדובר בבית קפה בתל אביב שפעל בעבר תחת השם 'דוגית גלריה משיחית' ועסק בפיתוי להמרת דת תוך מתן הטבות כפיתוי להמרת דת, ונסגר בעקבות הוראת היועץ המשפטי לממשלה לשעבר אליקים רובינשטיין. כעת, מספר שנים לאחר שנסגר, מנסים אנשי הקהילה המיסיונרית לפתוח מחדש את 'בית קפה דוגית' ברחוב פרישמן בתל אביב ולבסס מחדש את הפעילות המיסיונרית באזור.

גם ברמת גן השכנה, פעילי המיסיון לא עוצרים את מאמצי השכנוע הנוראיים, ופועלים בתחבולות שונות ובמסווה תמים במטרה להפיל בפח המיסיונרי יהודים תמימים בהם גם יהודים חובשי כיפה. הרב בנימין וולקן מנהל האגף למאבק בכתות במיסיון בארגון 'אור לאחים' שחשף את המקרים ואף הגיש תלונה במשטרה על הפעילות, מספר כי במרכז רחוב ז'בוטינסקי, תחת השם התמים 'המרכז' מעניקים המיסיונרים שיעורי אנגלית, קונצרטים ופעילויות תרבות, ומנסים לפתות את המשתתפים בפעילויות השונות להמיר את דתם בניגוד לחוק.

הרב יוסף העשל, מרבני השכונה שמתגורר בקרבת מקום ומנסה להילחם בפעילות המיסיון, מספר על עשרות משפחות יהודיות שמשתתפות באירועים שלהם ועל צעירים חובשי כיפות וציציות שמשתתפים בפעילויות שנערכות במקום. "הם שמו לעצמם מטרה להיטמע בתוך הקהילה ולהיראות ישראלים רגילים לכל דבר. לצד חוגים ואירועי חגים הם גם מאפשרים למוזיקאים צעירים להשתמש במקום להופעות בחינם וכך הם מנצלים את תמימותם של תושבי האיזור והאורחים כדי להעניק להם ספרים וחומרים פרסומיים ולשדלם להעמיק את ההיכרות עם פעילות הקהילה המיסיונרית היל"ת".

בתגובה לחשיפת הפעילות, שלח עו"ד אלי פז מהמחלקה המשפטית של ארגון 'אור לאחים' פניה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה, בבקשה לבדוק את נכונות הטענות ובהתאם להורות לרשויות המקומיות ולמשטרת ישראל למנוע את הפעילות המסיונרית הבלתי חוקית שכוללת שידול אזרחים בהם גם קטינים להמיר את דתם.

בעקבות חשיפת 'אור לאחים' אומר חבר מועצת עיריית תל אביב ונציג אגודת ישראל הרב נפתלי לוברט שהוא עוקב אחרי התקדמות העבודות, ולא יאפשר פעילות מיסיונרית בשום פנים ואופן. לדבריו: "לא ייתכן כי בעיר העברית הראשונה, תתקיים פעילות להמרת דתם של יהודים ה"י. אשתמש בכל הכלים העומדים לרשותנו למנוע את התפשטות המיסיון בתל אביב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]