יום טוב סמיה הודיע כי מפלגתו ״ביחד״ לא תתמודד בבחירות - 0404
יום טוב סמיה הודיע כי מפלגתו ״ביחד״ לא תתמודד בבחירות דוברות הכנסת

יום טוב סמיה הודיע כי מפלגתו ״ביחד״ לא תתמודד בבחירות

אלוף (מיל'), ד"ר יום טוב סמיה הודיע ביום שני 4 מרץ על פרישת מפלגת ביח"ד שבראשותו מהתמודדות לבחירות הקרובות לכנסת.

סמיה הסביר כי "נבחרת ביח"ד, באמצעות תומכים ופעילים מתחומי החברה, הכלכלה והניהול עשתה מאמץ בחודשיים האחרונים כדי להביא לחיבורים עם מפלגות קיימות ותנועות חדשות וכדי לייצר כוח פוליטי משמעותי לקראת הבחירות הקרובות לצורך ביצוע השינוי המיוחל. לצערנו, ניסיונות החבירה לא צלחו למרות הפתיחות אשר גילינו בכל מגע שהיה".

סמיה אמר כי "סקרים שנעשו עבור המפלגה על ידי המכונים גיאוקרטוגרפיה בראשות פרופ' אבי דגני ו- IPSOS בראשות אבינועם ברוג, הראו כי לתנועת ביח"ד קיים פוטנציאל גבוה של 4-5 מנדטים אשר יבואו לידי ביטוי רק בחבירה למפלגה נוספת כגון כולנו, גשר, אחי ישראלי וגם מפלגת העבודה אשר לא הסכימו לחבירה המוצעת".

במהלך עריכת הסקרים וניתוחם נחשפנו לתסמונת "הקול האבוד" אשר בעטיו (למרות קהל התומכים הרב שיש למפלגה, ועל רקע אי הופעתה בסקרים של ערוצי התקשורת כעוברת את אחוז החסימה), הציבור אינו נותן את קולו למפלגות אשר קיים ספק לגביי הצלחתן לעבור את אחוז החסימה. מכאן, אנו מודעים לעובדה כי התמודדות כמפלגה עצמאית במצב הסקרים המתפרסמים בערוצי התקשורת, אינו הצעד הנכון ויש בו כדי לפגוע ביצירת גוש שלטוני חזק. מתוך אחריות אזרחית ומנהיגותית וכמפלגה הדוגלת ביציבות שלטונית , החלטנו כי אין זה נכון להתמודד בבחירות אפריל 2019.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]