26 שנה לאחר הרצח: כתב אישום הוגש נגד רוצח ורדית בקרקנוט - 0404
26 שנה לאחר הרצח: כתב אישום הוגש נגד רוצח ורדית בקרקנוט

26 שנה לאחר הרצח: כתב אישום הוגש נגד רוצח ורדית בקרקנוט

כתב אישום הוגש היום (ראשון) כנגד ולרי סאקוביץ' בן ה-64 שנעצר בירושלים בחשד ברצח ורדית בקרקנוט בשנת 1993 ביער אשתאול.

סאקוביץ' עזב את ישראל כשנה לאחר הרצח וחזר בשנה שעברה. בעקבות מידע מודיעיני חדש שהתקבל, לקחה המשטרה דגימת דם מהחשוד שקשרה אותו לזירת הרצח.

בכתב האישום נכתב: "ביום 30.11.1993 בשעות אחר הצהריים עמדה ורדית בקרקנוט ז"ל (ילידת 1966) ברחוב הרכבת בתל אביב והושיטה את ידה בניסיון לתפוס "טרמפ" לכיוון מקום מגוריה בקיבוץ קריית ענבים. הנאשם, אשר נהג באותה עת ברכב מסוג סובארו לגאסי ברחוב הרכבת, הבחין במנוחה, סטה לכיוון המדרכה ונעצר בסמוך אליה על מנת שתעלה לרכבו.

המנוחה עלתה אל המושב האחורי של הרכב, והנאשם נסע מן המקום כשהמנוחה ברכבו. במהלך הנסיעה, פנה הנאשם לכביש 395, ובין מושב כסלון למושב אשתאול סטה מהכביש אל דרך עפר והמשיך בנסיעתו לתוך היער המצוי מדרום לכביש. בעודם ביער, חבט הנאשם בחזקה בראשה, בחזה ובבטנה של המנוחה, הוריד את מכנסיה ותחתוניה של המנוחה, והחדיר את איבר מינו לפיה של המנוחה, בניגוד לרצונה, תוך שהיא נאבקת עמו, עד שהגיע לסיפוקו בפיה.

בהמשך, הנאשם חנק בכוח את המנוחה תוך שהוא לוחץ בשתי ידיו בחוזקה על צווארה, עד שהביא למותה, וזאת בין השאר כדי להבטיח את הימלטותו מן הדין. מכתב האישום עולה כי הנאשם גרר את המנוחה כ-17 מטרים, אל עבר מסלעה מוסתרת ביער, הותיר את גופתה במקום, והסתלק מהמקום ברכבו".

עו"ד אשרת שהם ועו"ד שמואל ברזילי מפרקליטות מחוז ירושלים: "מאז הרצח בנובמבר 1993 ועד לימים אלו לא שקטה מערכת אכיפת החוק, נעשו פעולות חקירה מאומצות במשך 26 שנים שכללו איסוף ראיות וניסיונות לאיתור החשוד ברצח על ידי ימ"ר ירושלים. בעקבות התפתחויות טכנולוגיות הקשורות בהתאמת DNA ועם חזרתו לארץ של החשוד לאחר שהיה בבלרוס במשך 25 שנה, אותר הנאשם ולאחר פעולות חקירה נאספו די ראיות שהביאו להגשת כתב אישום כנגדו.

הגשת כתב האישום מעבירה מסר כי משטרת ישראל, הפרקליטות לא נחות ולא שוקטות עד אשר אף בחלוף חצי יובל מוגש כתב אישום נגד מי שמיוחס לו ביצוע עבירות נתעבות כפי שמצוין בכתב האישום. אנו מחזקים את ידי בני משפחת המנוחה ומקווים כי הגשת כתב האישום הינה ראשיתו של תהליך סגירת המעגל שנים רבות לאחר המקרה הטראגי".
 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]