סקרים? העם לא השתנה ולא יעבור מימין לשמאל - התוצאות, רק בידיים שלכם - 0404
סקרים? העם לא השתנה ולא יעבור מימין לשמאל – התוצאות, רק בידיים שלכם

סקרים? העם לא השתנה ולא יעבור מימין לשמאל – התוצאות, רק בידיים שלכם

בדיחה עצובה. בשנים האחרונות נהגנו ללעוג לתוצאות הסקרים. וזאת לאחר שהמציאות הראתה תמונה אחרת לגמרי. בבחירות הנוכחיות נראה שהסוקרים והסקרים העלו את רף הצחוק והבדיחה. סקר אחד נותן לגנץ 36 מנדטים, בסקר אחר גנץ מקבל 32 ובסקר נוסף 30. בסקר חדש גוש השמאל גבר על גוש הימין וכך נמשכת הבדיחה. משחקים במנדטים כאילו היו כלים על לוח מונפול.

המציאות אחרת לחלוטין ומי שרוצה הוכחה ל״אמיתות״ הסקרים, יכול לעשות קפיצה לגוגל. חפשו שם את כל הסקרים בבחירות שנערכו לפני כשלושה חודשים בירושלים. שם תגלו שעופר ברקוביץ׳ הוא ראש העיר. ע״פ הסקרים שפורסמו, הוא יעלה לסיבוב הראשון עם זאב אלקין ויוביל עליו באחוזים רבים. כולכם כבר יודעים כיצד המציאות הגיבה בעניין: עופר ברקוביץ׳ הגיע למקום השני בסיבוב הראשון ואלקין כלל לא עלה לסיבוב השני וראש העיר הוא בכלל משה ליאון – שעליו אף סקר לא הימר. בקיצור: קשקוש אחד גדול.

אני לא רואה כיצד יכול סקר שבו נשאלים כ-500 איש לקבוע מה יהיה מאחורי הקלפי. אין קשקוש גדול מזה והסטטיסטיקה בעניין נראית פשוט מביכה. כדי לסתור את טענתי, אשמח אם תביאו בפניי (בבקשה) סקר אחד שבאמת פגע. אחד.

בשורה התחתונה, רק אתם קובעים. רק עם ישראל קובע. אני לא רואה מציאות שבה הימניים מתחילים להצביע לשמאל. ההיפך, על פי הרשת החברתית, כאלה שלא הצביעו בבחירות הקודמות יצביעו דווקא לגוש הימין, כדי לחזק את ראש הממשלה שאותו הם רואים כנרדף. עם ישראל אינו טיפש. כותרות בעיתונים או סקרים לא יימשכו אותו להצביע למה שחלק מכלי התקשורת ואיתם השמאל, רוצים שיצביעו. זה לא עבד אף פעם וזה לא יעבוד גם כעת.

אני לא רואה אזרח שפוי שיחליט לעבור פתאום מתפיסת עולם של התיישבות ובנייה, מסורת ישראל ומדינה אחת שלנו, לתפיסת עולם הזויה של מסירת שטחי מולדת תמורת הסכמים הזויים, שתי מדינות, חיסול ההתיישבות ועוד. אני לא רואה אזרח שפוי אחד שהצביע ימין ומסכים כעת להצביע לשמאל ולראות, בין השאר, את יאיר לפיד ראש ממשלה בעוד שנתיים וחצי, לאחר שיחליף את גנץ. עם ישראל אולי עושה חושבים כל הזמן, אך אינו עובר ומטייל בין מחנות. עם ישראל לא ייתן קולו לשמאל המסוכן. בסופו של דבר, מאחורי הפרגוד, העם מצביע על פי תפיסתו ומצפונו ולא על פי מנדלבליט, אלשיך וסקרים.

תוצאות הבחירות בידיים שלנו. של עם ישראל. אתם, ורק אתם, תקבעו מי יהיה ראש הממשלה ואת הרכב הממשלה.

השמאל יכול לצהול ולשמוח, אבל הימניים לא נופלים בפח. הם ימשיכו להצביע לימין, גם אם אלף סקרים יצביעו על כיוון אחר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]