דרמה סמוך למושב טל שחר: אדם נסחף בשיטפון וחולץ כשהוא תשוש ואוחז בענף בשארית כוחותיו - 0404
+
דרמה סמוך למושב טל שחר: אדם נסחף בשיטפון וחולץ כשהוא תשוש ואוחז בענף בשארית כוחותיו איחוד הצלה

דרמה סמוך למושב טל שחר: אדם נסחף בשיטפון וחולץ כשהוא תשוש ואוחז בענף בשארית כוחותיו

צוותי יל"מ (יחידה לחילוצים מיוחדים) של תחנת הכבאות בית שמש וצוותים נוספים, הוזעקו לחילוץ אדם שנסחף בשיטפונות באזור המושב טל שחר.

הכוחות שהגיעו למקום, דיווחו כי במקום ישנה זרימה חזקה של מים והצוותים מבצעים סריקות רגליות בכל תוואי השטח, בכדי לאתר את הלכוד. מסוק משטרתי הוזעק למקום וסייע בחיפושים.

לאחר חיפושים רבים, הצליחו הצוותים לאתר את הלכוד שקוע בתוך המים ובסכנת חיים. לוחמי האש המחלצים, זינקו אל תוך המים הקרים, הגיעו בשחייה אל הלכוד, ובאמצעות ציוד חילוץ ייעודי ממים, חילצו אותו כשהיה תשוש וסבל מהיפותרמיה.

תוך כדי מעבר בזרימה החזקה, גוננו לוחמי האש בגופם על הלכוד כדי שלא ייסחף בזרם. לאחר החילוץ, הלכוד הועבר לטיפול כוחות רפואה.

רשף משה ביטון, סגן מפקד יחידת היל"מ שנטל חלק בפעולות החילוץ: "הגענו למקום האירוע בעקבות דיווח של אזרחים כי חברם נסחף במים. זיהינו זרימה חזקה של מים על פני שטח נרחב מאוד. לאחר סריקות רבות בחושך ובגשם הכבד, איתרנו את הלכוד כשהוא בתוך המים, עייף, רטוב וקפוא מקור.

באמצעות ציוד ייעודי לחילוץ ממים הנמצא ברשותנו, שחינו אל הלכוד, רתמנו אותו אלינו, והוצאנו אותו החוצה. האדם שחילצנו, היה תשוש והצליח בשארית כוחותיו להיאחז בענפים בתוך הנחל, עד שהגענו אליו והעברנו אותו להמשך טיפול רפואי". (צילום: ארכיון).