כל האישומים ופרטי טובות ההונאה שהוצגו בתיקים 1,000, 2,000 ו-4,000 - 0404
+
כל האישומים ופרטי טובות ההונאה שהוצגו בתיקים 1,000, 2,000 ו-4,000 קובי גדעון, לע"מ

כל האישומים ופרטי טובות ההונאה שהוצגו בתיקים 1,000, 2,000 ו-4,000

ראש הממשלה בנימין נתניהו יועמד לדין, בכפוף לשימוע. היועמ״ש החליט: העמדה לדין בכפוף לשימוע על עבירת שוחד בתיק 4000. כמו גם על עבירות של הפרת אמונים בגין קבלת טובות הנאה מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר (תיק 1000), וכן בעבירות של מרמה והפרת אמונים בתיק 2000 (ידיעות אחרונות). מו"ל ובעלי 'ידיעות אחרונות', ארנון (נוני) מוזס, מואשם – בכפוף לשימוע – בביצוע עבירת שוחד.

תיק 1000

קבלת טובות ההנאה בתיק 1000 נעשתה, על פי היועמ"ש, "לאורך שנים, בזיקה לתפקידיו הציבוריים של נתניהו ומעמדו כראש הממשלה, ברציפות ובאופן תדיר, לשימושו ולשימוש רעייתו, בין היתר במענה לדרישות, ובסכומים המצטברים לכדי מאות אלפי שקלים".

בנוסף, מצביע מנדלבליט על "פעולות שביצע נתניהו במסגרת תפקידיו הציבוריים לטובת מילצ'ן במספר עניינים עסקיים ואישיים, בשעה שנהיה נתון בניגוד עניינים חריף בין טובת הציבור לבין מחויבותו האישית למילצ'ן, על רקע קבלת טובות ההנאה האמורות, כמו גם על רקע יחסי החברות וזיקות נוספות שהתקיימו בינו לבין מילצ'ן".

תיק 2000

בתיק 2000 נשקלת העמדתו לדין של נתניהו בחשד לביצוע מעשה מרמה והפרת אמונים, ושל ארנון מוזס בחשד לביצוע עבירת שוחד. לדברי היועמ"ש, למרות שנתניהו לא נענה להצעת השוחד ולא ביקש או התנה שוחד, הוא המשיך לנהל עם מוזס שיחה ארוכה ומפורטת על מרכיביה של הצעת השוחד.

תיק 4000

פרשת תיק 4000, אשר עוסקת בעיקרה במערכת היחסים בין ראש הממשלה לבין איש העסקים שאול אלוביץ', סובבת סביב "היענות חריגה לדרישות להטיית הסיקור באתר 'וואלה'".

גם לבעלי 'בזק' דאז, שאול אלוביץ', ולגב' איריס אלוביץ' מיוחסות, על בסיס המסכת העובדתית שתוארה לעיל, עבירות של מתן שוחד לנתניהו, באמצעות הטיית הסיקור באתר 'וואלה' לטובתו ולטובת בני משפחתו. זאת, מתוך הבנה וציפייה כי נתניהו יפעיל את סמכויותיו השלטוניות לטובת האינטרסים הכלכליים שלהם, כפי שאכן אירע בפועל. לבני הזוג אלוביץ' מיוחסות גם עבירות של שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה ולשאול לבדו מיוחסות גם עבירת הלבנת הון, ביצוע פעולה ברכוש אסור ועבירות דיווח.

2019-כתב-חשדות-מר-בנימין-נתניהו

 

צפו בשידור שפורסם בפייסבוק 0404 מייד לאחר הודעת מנדלבליט:

תיק 1,000 – מרמה והפרת אמונים:

מאז 1999 אתה מקיים עם מיל׳צן קשר בעל זיקות שונות, שהעמיד אותך בניגוד עניינים חריף ומתמשך. מחודש אוקטובר 2011 ועד לחודש דצמבר 2016, קיבלת טובות הנאה שונות, לעיתים כמענה לבקשתך, בעיקרן אספקת טובין באופן רציף ובהיקף כספי ניכר. טובות ההנאה ניתנו לך בזיקה לתפקידך הציבוריים ולמעמדך כראש ממשלת ישראל.

בשנת 2013 הכיר לך מילצ׳ן את ג׳יימס פאקר. בשנים 2014-2016 פאקר נתן לך טובות הנאה באופן רציף ובהיקף ניכר… תוך שאתה מצוי בניגוד עניינים חריף בין מחויבותך האישית למילצ׳ן לבין מחויבותך לציבור, בשלושה מקרים: פעלת מול גורמי ממשל בארה״ב על מנת שיתנו למילצ׳ן ויזה, בשני אירועים, פנית לשר האוצר באותה העת, יאיר לפיד, על מנת להאריך את משך הפטור מדיווח ותשלום מס הכנסה ממנו מילצ׳ן נהנה, פעלת בעצמך והנחת את מנכ״ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, לסייע למילצ׳ן בענייני רגולציה הנוגעים לעסק מיזוג בין חברות התקשורת ״רשת״ ו״קשת״ על מנת שההשקעה, אותה בחן מילצ׳ן באותה עת תהיה כדאית עבורו מבחינה כלכלית.

פירוט החשדות בתיק 1,000, כפי שעולה מחומר הראיות:

לאורך השנים, מילצ׳ן סיפק לך ולרעייתך, שרה נתניהו, טובות הנאה שעיקרן קופסאות סיגרים ומארזים של בקבוקי שמפניה בסכום מצטבר של מאות אלפי שקלים, באופן מתמשך, במספר רב של מקרים, לעיתים לפי דרישתכם… מילצ׳ן אף שימש עבורך איש אמון שביצע בשליחותך משימות תיווך רגישות בתחום הפוליטי. כך למשלף בשנת 2015 פעל מילצ׳ן לתווך בינך לבין יו״ר מפלגת המחנה הציוני דאז, יצחק הרצוג, ואף העמיד לרשותכם את ביתו לצורך כך.

מילצ׳ן אך שימש עבורך איש אמום שביצע בשליחותך משימות תיווך רגישות בתחום התקשורתי. כך למשל, פעל מילצ׳ן בשנת 2009 בשליחותך מול ארנון מוזס, בעל השליטה בקבוצת ״ידיעות אחרונות״ ומול בעליו של העיתון ״ישראל היום״ שלדון אדלסון, כדי לקדם הסכמה לפיה אדלסון יגביל את תפוצץ מהדורת סוף השבוע של העיתון ״ישראל היום״ ואילו מוזס יימנע מפרסומים שליליים בעניינך.

בנוסף, במהלך השנים, ובמועדים שאינם ידועים במדויק, פנה מילצ׳ן, בשליחותך למוזס וביקש ממנו להמנע מפרסומים נקודתיים בעניינך או בעניין משפחתך כחלק מהיחסים, נענית לבקשתו ונשאת דברים בשנת 2014 בביתו בארה״ב בפני קהל הנוגע לתחום עיסוקו וכן נעתרת לבקשתו להצטרף לפמליית ראש המממשלה ולשבת עמה עת נשאת נאום מדיני בקונגרס האמריקני בשנת 2015.

קבלת טובות הנאה ממילצ׳ן ומפאקר:

קבלת טובות הנאה ממילצ׳ן – סיגרים, שמפניות ותכשיטים: קיבלת ממילצ׳ן קופסה או קופסאות של סיגרים ולא סיגר בודד. כל קופסה הכילה 10-25 סיגרים ושוויה של כל קופסה נע בין 1,000-2,000 ש״ח. בכל אחת מהפעמים ניתן מארז של שישה בקבוקי שמפניה ולעיתים גם שני מארזים כאלה ולא בקבוק בודד. עלות כל בקבוק שמפניה נעה ביען 250-350 ש״ח וממילא העלות של כל שישיית בקבוקים נעה בין 1,500-2,100 ש״ח.

פרטים נוספים בהמשך…