המשטרה על התלונה שהוגשה נגד לפיד בעניין פגישותיו עם מוזס: ״התלונה נבדקת - מעבר לכך לא נפרט״ - 0404
המשטרה על התלונה שהוגשה נגד לפיד בעניין פגישותיו עם מוזס: ״התלונה נבדקת – מעבר לכך לא נפרט״ שלמה מור

המשטרה על התלונה שהוגשה נגד לפיד בעניין פגישותיו עם מוזס: ״התלונה נבדקת – מעבר לכך לא נפרט״

משחק מכור מראש? עד לרגע זה משטרת ישראל לא מצאה לנכון לחקור ואף לא להגיב לאזרח שהגיש תלונה לפני כחודש וחצי (13.1.19), בדרישה שתחקור את יאיר לפיד על פגישותיו הסודיות עם נוני מוזס מידיעות אחרונות.

לחדשות 0404 נודע כי המשטרה אף לא החזירה תשובה לאזרח ולמעשה התעלמה ממנו לחלוטין. במשטרה טוענים בתגובה לפניית חדשות 0404 כי ״התלונה נבדקת״, אך מסרבים לפרט מעבר לכך.

כזכור, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 0404, ב-13.1.19 הוגשה בתחנת מרחב דן במשטרת ישראל תלונה כנגד ח״כ יאיר לפיד.

התלונה הוגשה בעקבות הפרסומים על פגישותיו השונות והחשאיות של לפיד עם נוני מוזס מ״ידיעות אחרונות״ ובעקבות הדיווחים כי הפגישות נמחקו והוסתרו מיומן הפגישות של לפיד.

מגיש התלונה לחדשות 0404: ״נדהמתי מכך שנבחר ציבור שמתיימר לשמור על טוהר מידות וניהול תקין, מסתיר לכאורה את פגישותיו עם איש תקשורת. לפיד – כך על פי הפרסומים, לא הכחיש את דבר הפגישות, לאחר שנשאל בעניין, אך תמוה מדוע אף אחד לא בודק את הנושא״.

״אני דורש שתהיה שקיפות מלאה לציבור. אם חקרו את ראש הממשלה בעניין פגישתו עם מוזס, בוודאי שצריך לחקור גם את הפגישות של לפיד ולבחון האם סוכמו שם דברים. מבחינתי – יש כאן חשש וחשד לקבלת טובות הנאה ואולי סיכום של תן וקח – פרסם אצלי ותקבל כותרות טובות. על המשטרה לחקור במיידי ולשאוף לחקר האמת. התלונה הוגשה בגין חשד לקבלת שוחד, חשד לנתינת שוחד, שיבוש ראיות ופגיעה בטוהר המידות״.

היום, לאחר שעברו כמה שבועות ומהמשטרה לא קיבל כל תשובה, אמר האזרח: ״ציפיתי שדווקא בזמן כה עדין, בזמן ששמים את ראש הממשלה על השולחן רגע לפני הבחירות, שלא ידגלו על אדם נוסף שעל פי ההסכם שלו עם גנץ ובמידה והשניים ינצחו, הוא יהיה ראש ממשלת ישראל בחלק השני של הקדנציה. אני מצפה מהמשטרה לחקור את הנושא ולזמן את לפיד לחקירה כבר בימים הקרובים ולא להתעלם מתלונתי״.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לחדשות 0404: ״התקבלה תלונה והיא נבדקת. מעבר לכך לא נפרט״.

ממפלגת 'יש עתיד' נמסר: ״עוד שקר ועוד הכפשה מבית הליכוד. הפעם מדובר בדמות אלמונית, שנשלחה היישר מלשכת נתניהו, דאגה להסתיר את פרטיה והגישה תלונה ריקה מתוכן. זו השיטה של המושחתים לנסות לטעון שכולם כמוהם. נתניהו מתנהג בהיסטריה וגורר את כל המדינה לקרב ההשרדות האישית שלו״.

חשוב לציין כי בניגוד לתגובת מפלגת ״יש עתיד״ – מגיש התלונה לא נשלח ע״י הליכוד, לא מקיים קשרים עם הליכוד ולא עם ראש הממשלה. פרטיו שמורים במערכת חדשות 0404.

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]