ניסור בטון עם יהלום - גם בצפון - 0404
ניסור בטון עם יהלום – גם בצפון יח"צ

ניסור בטון עם יהלום – גם בצפון

בוודאי תתפלאו לשמוע כי היהלום הוא חברם הטוב של פועלי בניין המשתמשים בו לשם ניסור בטון בצפון. נכון שעד היום חשבתם לתומכם שהיהלום הוא חברה הטוב ביותר על הנערה, כמו שאומר השיר המפורסם של מרלין מונרו, אז זהו שלא רק. כדי להסביר זאת הנה כמה עובדות שיאירו עבורכם באור אחר את משמעות המהפך.

הבטון והיהלום

כשמדובר על ניסור או קידוח בבטון באמצעות יהלום, למעשה מדובר במפגש בין שני חומרים חזקים במיוחד. מצד אחד היהלום, המינרל החזק ביותר בטבע, הפוגש  למולו את הבטון, החומר שעם התגבשותו הופך לאחד החומרים החזקים ביותר שנוצרו על ידי האדם. מסתבר כי בתחרות ביניהם מי יגבר על מי, יוצא היהלום כשידו על העליונה.

לכן היום בתחום הבנייה נוטים להשתמש בקידוח יהלום, כאן נעשה שימוש במקדחה עם להב או ראש גליל שלקצה שלו הודבקו שברי יהלומים. מדובר בשיטה שהפכה למאוד נפוצה בתחום הבנייה והיא עובדת ביעילות ובאיכות גבוה.

ניסור בטון עם דיסק מקצועי

אבל לא רק קידוח, אלא גם ניסור בטון הם מהדברים בהם עושים שימוש ביהלום. דיסקים מיוחדים וחדים היצוקים מפלדה שלתוכם הוכנסו שבבי יהלומים, הם אלו הדואגים לנסר קירות ועמודים מבטון. מלבד העובדה שהיהלום הינו החומר החזק ביותר, הוא גם אחד החומרים שבאמצעותו ניתן לנסר מגוון רב של חומרים אחרים, מלבד בטון.

כיום משולבים המקדחים והמנסרים בציוד בעל משקל קל ועם ניידות גבוהה, ואלו מאפשרים ניסור בטון בצפון ובמקומות נוספים.ניסור במצבים שונים כמו קידוח אופקי או אנכי ובכל סוגי הבניינים, כולל מקומות בעלי גישה מורכבת.

אפשרויות הדיוק אם כן בסוג זה של עבודה הן גבוהות מאוד. הניסור דרך הבטון נעשה בקלות וביעילות ויוצר תוצאה נקייה ומרשימה בעלת גימורים נקיים. לנקיון הזה מתלווה העובדה שניסור בטון כזה מלווה בכמות רעש פחותה במיוחד. המנסרה או המקדחה עובדות במהירות מאוד גבוהה ולכן כל תהליך העבודה הופך למהיר ומלווה בפחות רעשים.

ניסור בטון באופן הזה יוצר גם פחות שבבים וסדקים בבטון עצמו, עובדה זו חשובה כשלעצמה כאשר מדובר בעבודת ניסור בטון בצפון לדוגמה כחלק מתהליך של פינוי בינוי או שיפוץ. יתרון משמעותי אחר הוא העובדה כי כתוצאה מניסור כזה לא נוצרת פסולת. הניסור המדוייק אינו מייצר שבירה מיותרת של חלקי בטון, וצובר פחות אבק ופסולת במהלך העבודה. מכאן שמדובר גם בעבודה המיטיבה עם הסביבה ואיכותה.

המאמר באדיבות אתר "ענק הניסור" חברה מקצועית לביצוע עבודות ניסור וקידוח בבטון. לצפייה במחירי ניסור בטון מומלצים היכנסו לדף מחירון ניסור בטון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]