תעמולת בחירות של הליכוד כנגד גנץ ברקע בית קברות עוררה סערה - נתניהו הנחה להסירה - 0404
+
תעמולת בחירות של הליכוד כנגד גנץ ברקע בית קברות עוררה סערה – נתניהו הנחה להסירה

תעמולת בחירות של הליכוד כנגד גנץ ברקע בית קברות עוררה סערה – נתניהו הנחה להסירה

תעמולת הבחירות האחרונה של הליכוד עוררה מחלוקת כשברקע האמירה "גנץ זה שמאל ושמאל זה מסוכן" של הקריין אבישי עברי בשידור של "הליכוד TV" – מופיעה תמונה של בית קברות. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו דווח על המקרה והנחה מיד למחוק את השידור של הליכוד טי.וי, לתחקר את האירוע שאותו הגדיר כ"תקלה מצערת" ולנקוט צעדים כדי שהדבר לא יחזור על עצמו.

יו"ר יד לבנים, אלי בן שם, הגיב למשדר: "מדובר באירוע חמור שפגע ברגשות המשפחות השכולות. הניחו לילדים שלנו, הוציאו את חיילי צה"ל מהשיח הפוליטי. אם יש בישראל עוד פרה קדושה אחת, ראוי לשמור עליה ולא לרמוס אותה באופן בוטה וציני. ממלכתיות הפכה למילה מגונה. אני לא מבין מי הגה במוחו הקודח סרטון שכזה".

ממפלגת כחול לבן נמסר בתגובה: "חיילי צהל שנפלו בקרב ובני משפחת השכול לא דמיינו שראש ממשלה ישתמש בהם לסרטוני קמפיין פוליטי. נתניהו, לך תתנצל בפני המשפחות מיד, או שהכתם הזה ילווה אותך כל חייך. תתבייש נתניהו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מיד כשדווחתי הערב על טעות העריכה המצערת שנעשתה במטה הליכוד, הנחיתי להסיר את התמונה, לתחקר את האירוע ולנקוט צעדים נגד האחראים לתקלה. כאח שכול שב-43 השנים האחרונות עולה לקבר אחיו ז״ל בהר הרצל, אני מבין היטב את כאב המשפחות‬".

לאחר שהתשדיר הוסר, מהליכוד נמסר כי האחראים לסרטון הושעו עד להודעה חדשה.