חודש לאחר שהושחת בית הכנסת בירושלים: למשטרה אין קצה חוט - 0404
חודש לאחר שהושחת בית הכנסת בירושלים: למשטרה אין קצה חוט

חודש לאחר שהושחת בית הכנסת בירושלים: למשטרה אין קצה חוט

כחודש לאחר ההשחתה הנתעבת בבית הכנסת "שיח ישראל" בשכונת קריית יובל שבירושלים, למשטרה אין קצה חוט בפרשה – כך נודע לחדשות 0404.

מבדיקת חדשות 0404 עולה, כי משטרת ירושלים חקרה כמה חשודים, אך אלה שוחררו לאחר שלא נמצאה שום ראיה שיכולה לקשור אותם לאירוע. במשטרת ירושלים אישרו לחדשות 0404 כי נכון לעכשיו לא ברור מי עומד מאחורי המעשה ומהו הרקע לאירוע. 

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושורה של שרים הבהירו כי הדין ימוצה עם העומדים מאחורי המעשה הנתעב, אך כאמור, נכון לעכשיו אין שום קצה חוט.

יונתן סינדל, פלאש 90

ראוי להזכיר כי לפני כשלוש שנים, בפברואר 2016, שרפו ערבים מחלחול את ספרי הקודש בבית הכנסת בכרמי צור. כפי שנחשף לראשונה בחדשות 0404, עד לרגע זה, אפילו לא נפתחה חקירה וזאת למרות הבטחות הנשיא, ראש הממשלה, השר בנט ושורה נוספת של שרים, כי עם המחבלים ימוצה הדין. 

כזכור, מתפללי בית הכנסת "שיח ישראל" הגיעו בבוקר לתפילת שחרית וכשפתחו את בית הכנסת הזדעזעו למצוא את ארון הקודש פרוץ ואת ספרי התורה מושלכים על הרצפה, זאת יחד עם נזק רב שנגרם למבנה.

גבאי בית הכנסת, ישראל לוי, סיפר: "הגענו הבוקר לתפילה וראינו את בית הכנסת הפוך לגמרי. הפורצים ניסו לפרוץ את ארון הקודש וכשלא הצליחו הם חתכו את הכספת באמצעות דיסק וזרקו את כל ספרי התורה על הרצפה".

יונתן סינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב: "אני מזועזע מחילול בית הכנסת בשכונת קריית יובל שבירושלים. על המשטרה למצוא מיד את האחראים לכך כדי למצות איתם את הדין".

הנשיא ריבלין הגיב גם הוא ואמר: "תמונות קשות ומכאיבות הבוקר מבית הכנסת בקריית יובל. אני בטוח שמשטרת ישראל תגיע אל מחלליו ותביאם לדין במהרה על מנת להבטיח כי מראות שכאלה לא יישנו".

יונתן סינדל, פלאש 90

יונתן סינדל, פלאש 90

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com