מילוי טופס הבקשה לויזה לארה"ב: איזה סוג ויזה אתם צריכים? - 0404
+
מילוי טופס הבקשה לויזה לארה"ב: איזה סוג ויזה אתם צריכים? Istock

מילוי טופס הבקשה לויזה לארה"ב: איזה סוג ויזה אתם צריכים?

אם אתם מתכננים להגיע לארה"ב לחופשה או לכל מטרה אחרת, וברשותכם דרכון ישראלי בלבד, תצטרכו לעבור הליך הוצאת ויזה לארצות הברית.

השלב הראשון בהליך זה הוא מילוי טופס מקוון באתר מחלקת ההגירה של ארה"ב. טופס זה נקרא DS-,160 וכבר בשלב הראשון תידרשו להחליט איזה סוג ויזה לבקש.


קיימים כמעט 200 סוגי ויזות לארה"ב, וחשוב מאוד לבחור את סוג הויזה המתאים לסוג הביקור שאתם מתכננים. כך, למשל, מי שמעוניין ללמוד במוסד אקדמי מוכר בארה"ב זקוק לויזה שונה לגמרי ממי שמתכנן חופשה משפחתית בת שבועיים שם. לפניכם מידע שיסייע לכם להבין אילו סוגי ויזה לארצות הברית קיימים, ואיך בוחרים את סוג הויזה הנכון עבורכם.


חלוקה בסיסית לשתי קטגוריות של ויזות


החלוקה הבסיסית בין סוגי הויזות לארה"ב היא של ויזות זמניות (Nonimmigrant visa), וויזות הגירה (Immigrant visa). ויזות זמניות מיועדות למי שרוצים להיכנס ולשהות בארצות הברית לתקופה מוגבלת ומוגדרת מראש – כך למשל לצורך תיירות, עסקים, טיפול רפואי, עבודה או לימודים. ויזות הגירה מיועדות למי שמעוניינים להעתיק את מרכז חייהם לארה"ב ולהשתקע בה.


ויזת תייר


הויזה הנפוצה ביותר לארצות הברית היא ויזה זמנית מסוג ויזת תייר. ויזה זו מכונה B1 או ,B2 והיא מאפשרת כניסה ושהייה בארה"ב למשך תקופה של עד 90 יום.
מעל 90% מן המבקרים בארה"ב עושים זאת עם ויזתB1  או B2 המאפשרות טיול, ביקור משפחה או חברים, טיפול רפואי, לימודים לתקופה קצרה (שאינם במוסד אקדמי מוכר או לצורך קבלת נקודת זכות), השתתפות בתחרות (כל עוד זו אינה תחרות מקצועית) כמו גם השתתפות בכנס או ועידה עסקית, פגישות עסקיות, חיפוש הזדמנויות להשקעה, ניהול משא ומתן עסקי וצרכים עסקיים דומים נוספים. ויזת תייר אינה מאפשרת לימודים במוסד אקדמי מוכר, עבודה, הופעה תמורת תשלום או עבודה עיתונאית.


ויזות זמניות נוספות


חוץ מויזת B1 או B2 הנזכרות לעיל, יש עוד למעלה מ-60 סוגי ויזות זמניות, מהן כאלה שהשימוש בהן מועט מאוד. ויזות לסטודנטים המעוניינים ללמוד במוסד אקדמי מוכר בארצות הברית הן ויזות מסוג F1, F2 ו-F3. ויזות כאלו מוענקות לסטודנטים, בני/בנות זוגן וילדיהם, והן מאפשרות לשהות וללמוד בארה"ב, אך לא לעבוד. לסטודנטים עצמם, מחזיקי ויזה F1, מותר להחזיק משרה בקמפוס האוניברסיטה בהיקף של עד 20 שעות חודשיות.
ויזות זמניות מסוג C הן ויזות מעבר דרך ארה"ב, כאשר ויזות G מיועדת לנציגי ארגונים בינלאומיים, בני משפחותיהם, משרתים ועובדים אישיים של נציגים כאלה.

מי שמבקשים לשהות ולעבוד בארה"ב באופן זמני זקוקים לאחת מן הויזות מסוג H. מדריכים במחנות קיץ יגיעו עם ויזה מסוג J, וישנן גם ויזות לעובדים זמניים וחניכים.


ויזות הגירה – Immigrant Visa


כאמור, קטגוריית-הגג השנייה של ויזות לארצות הברית הן ויזות הגירה, Immigrant visa. גם בקטגוריה זו יש סוגים רבים של ויזות – כגון כאלה המיועדות לארוסים או בני זוג של אזרחי ארה"ב (ויזות מסוג K), ויזות למי שרוצים להגר לארה"ב מסיבות הקשורות למסחר או עבודה (ויזות מסוג E ו-C), ויזות מסוג S מיועדות לנציגי דתות, ממשלות, מתורגמנים מעיראק ומאפגניסטן ועוד.

אם החלטתם לטפל בהליך קבלת ויזה לארצות הברית בעצמכם, חשוב מאוד לוודא היטב שאתם בוחרים את סוג הויזה הנכון. אם לאחר הגשת הבקשה יסתבר שסוג הויזה בו בחרתם לא מתאים לאופי הביקור שאתם מתכננים בארה"ב, תצטרכו להתחיל את כל ההליך מההתחלה. מי שנעזרים בשירות ליווי מקצועי להוצאת ויזה לארצות הברית יתבקשו לתאר את מהות הנסיעה ויקבלו הסבר על סוג הויזה המתאים, כאשר המשך הטיפול בבקשה יתנהל בהתאם לדרישות הנגזרות מסוג הויזה.

כאמור, ברוב המקרים ויזת תייר מסוג B1 או B2 תתאים. כך כאשר מדובר בחופשה משפחתית, בנסיעה לביקור בני משפחה או חברים החיים בארה"ב, לנסיעה עסקית או לצורך קבלת טיפול רפואי. הליך קבלת ויזה כזו כולל מילוי והגשה של טופס DS-160 באנגלית באופן מקוון, תשלום אגרה, קביעת מועד לראיון והגעה לראיון שבסופו מקבלים תשובה חיובית או שלילית לבקשה. אם נענים בחיוב, הדרכונים יישארו בקונסוליה או השגרירות (היכן שנערך הראיון שלכם) ויגיעו אליכם בדואר רשום או דואר שליחים לאחר כמה ימים עם הויזה מוטבעת בתוכם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com