הזוי: שלט מחאה הוצב בחאן אל אחמר - המנהל החרימו בטענה שהוא "בלתי חוקי" (צפו) - 0404
צילום: תנועת רגבים

הזוי: שלט מחאה הוצב בחאן אל אחמר – המנהל החרימו בטענה שהוא "בלתי חוקי" (צפו)

שלט מחאה שהוצב על ידי תנועת רגבים שביקשה למחות על אזלת ידה של הממשלה בסוגיית פינוי חאן אל אחמר, המאחז הבלתי חוקי אותו אמורים לפנות לפי פסק הדין של בג"ץ שאישר הריסתו, הוחרם על ידי המנהל האזרחי בטענה כי הוא "בלתי חוקי".

שלט המחאה עוצב כשלט המדמה שילוט של פרויקט בנייה ממשלתי ומעוטר בסמלי משרד ראש הממשלה, האיחוד האירופי והרשות. בשלט נכתב באירוניה, כי היזם והמבצע הינה הרשות, האדריכל, הינו סלאם פיאד – ראש הממשלה לשעבר ברשות, הפיקוח והייעוץ המשפטי באחריות האיחוד האירופי, ואילו משרד ראש הממשלה אחראי על האבטחה והיחסים הבין לאומיים.

תוך זמן קצר מתחילת עבודות ההצבה, הגיעו למקום פקחי המנהל האזרחי מלווים במספר ניידות משטרה. אלו החליטו להחרים את השלט וציוד ההתקנה, בטענה כי מדובר בבניה בלתי חוקית, ועל אף כי במרחב הכביש מוצבים מאות שלטי חוצות באין מפריע.

מתנועת רגבים נמסר: "האירוע האבסורדי הזה ממחיש יותר מכל את ההתנהלות ההזויה של מדינת ישראל כאשר פעולות אכיפה על הצבת שלט מבוצעות מיידית ואילו חאן אל אחמר עומד על תילו כבר שנים ארוכות, צווי ההריסה לא ממומשים ופסק הדין החלוט שהוציא בג"ץ הפך ללעג וקלס, כאשר הממשלה נמנעת מלבצע פעולות אכיפה במקום ולממש את שלטון החוק. נתיב האבות כן, חאן אל אחמר לא". (צילום: תנועת רגבים).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]