לראשונה מאז הפיגוע בגבעת אסף צה"ל פתח את הכניסה לרמאללה. תושבים: "נגיב בחריפות" - 0404
+
צילום: דוברות המועצה בית אל

לראשונה מאז הפיגוע בגבעת אסף צה"ל פתח את הכניסה לרמאללה. תושבים: "נגיב בחריפות"

חודשיים לאחר פיגוע הדמים בגבעת אסף שגבה את חייהם של סמ"ר יובל מור-יוסף וסמל יוסי כהן פתח צה"ל את מחסום פוקוס, שער הכניסה לעיר רמאללה מכיוון אזור המועצה בית אל. בסוף השבוע האחרון תיעדו תושבי המועצה בית אל כי המחסום פתוח לרווחה וכי אין אף חייל המאייש את המחסום.

במועצה בית אל הגיבו לדברים: "חבל מאוד שהתקבלה החלטה כזו שיכולה להביא עלינו עוד הרוגים ועוד פצועים, אנחנו מזכירים לצה"ל ולמקבלי ההחלטה כי ישנן עדיין חוליות ירי המסתובבות בשטח ושעדיין לא נתפס. מתווה גבעת אסף יכול לחזור בסבירות גבוהה מאוד", אומר גורם במועצה.

אחד התושבים אמר כי מדובר באוזלת יד צבאית וביטחונית: "הצבא והממשלה רוצים להקל על הפלסטינים על חשבון החיים של הילדים שלנו, אנחנו נגיב לכך בחריפות. רכבים פלסטינים יסעו על הציר הזה רק לאחר בידוק, אם זה לא יקרה אנחנו נגיב במחאה חריפה מאוד".

ראש מועצת בית אל אמר כי הוא מתדיין עם הגורמים הרלוונטים: "אנחנו נעשה מאמצים כדי לסגור את הכביש הזה לתנועת פלסטינים, אם הצבא והמדינה בכל זאת רוצים לתת להם לנוע על הכביש אז הם ינועו רק לאחר בידוק, כעת אני בדיונים מול הגורמים הרלוונטים".

מדובר צה"ל נמסר:

״בחודשיים האחרונים היה מחסום פוקוס סגור לכניסה ויציאה מרמאללה בעקבות מספר פיגועים שהתרחשו בגזרת בנימין. לאור הערכת המצב, נפתח מחסום פוקוס מחדש לתנועה בשעות מסוימות במהלך היום.  בשעות בהן פתוח המחסום נמצא במקום כוח צבאי אשר מבצע בידוקים לרכבים היוצאים. בשאר שעות היום לוחמים מאיישים את העמדה הסמוכה.

המקרה הנראה בסרטון יתוחקר. צה״ל פועל וימשיך לפעול כל העת לשמירת בטחונם של התושבים".