גנץ: "ב-9 באפריל אנחנו עומדים לנצח בבחירות - אהיה ראש הממשלה ה-13 של ישראל" - 0404
+
גנץ: "ב-9 באפריל אנחנו עומדים לנצח בבחירות – אהיה ראש הממשלה ה-13 של ישראל" יובל כהן אהרונוב

גנץ: "ב-9 באפריל אנחנו עומדים לנצח בבחירות – אהיה ראש הממשלה ה-13 של ישראל"

בני גנץ ויאיר לפיד שהתאחדו למפלגת "כחול-לבן", נשאו נאום משותף ראשון. יו"ר הסיעה החדשה, בני גנץ, החל את נאומו בהצגת חברי תנועתו החדשים – יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי.

גנץ: "זהו ערב מכונן בתולדות ישראל. את תמונת האחדות שאתם רואים על הבימה הערב, לא ראינו בארץ זה עשרות שנים. כולנו יודעים: מדינת ישראל היא הגשמת חלום אבותינו. אנחנו אוהבים את ישראל, גאים בישראל ומחויבים לה באופן מוחלט. אבל כולנו גם יודעים: בעשור האחרון משהו השתבש. ישראל איבדה את דרכה.

ממשלה של ריב ומדון פיצלה עם חכם וחזק לשבטים. ממשלה של הפרד-ומשול שיסעה אותנו. רוח רעה החלה לנשוב ברחובותינו. אנחנו כאן הערב כדי לומר עד כאן. מספיק ודי".

גנץ המשיך: "ישראלים וישראליות, ב-9 באפריל אנחנו עומדים לנצח בבחירות. בגדול! שבועות אחדים לאחר מכן, אהיה ראש הממשלה השלושה-עשר של מדינת ישראל. כבר עכשיו אני מתחייב בפניכם: אני אעשה את המיטב מהטוב הקיים בעם ישראל.

ממשלתי לא תתנשא מעל העם, אלא תהיה ממשלתו של העם. ממשלתי לא תהיה ממשלתם של קיצונים ומסיתים, אלא ממשלה של כולם. ממשלתי תדאג לכך שהקשישה המגיעה לחדר המיון תראה רופא מיון מיד".

בסיום נאומו אמר: "הערב אנחנו מתחייבים בפניכם שבכוחות משותפים נחזיר את ישראל אל עצמה ואל גדולתה. נדליק מחדש את אבוקת התקווה".