ללא בושה: עו"ד המחבל מבקש להעמיד לדין את הפצוע שירה במחבל - 0404
ללא בושה: עו

ללא בושה: עו"ד המחבל מבקש להעמיד לדין את הפצוע שירה במחבל

בתחילת השבוע (ראשון) נערך בביהמ"ש הצבאי עופר דיון טיעונים לעונש של המחבל שדקר את ישראל בן אהרון לפני כשלוש שנים בגוש עציון. במהלך הדיון דרש התובע הצבאי להשית על המחבל עונש מאסר כבד, לשנים ארוכות.

התובע הצבאי ביקש להדגיש את חומרת המעשה של המחבל: "על בית המשפט לומר את דברו ולהבהיר ללא פשרות וללא היסוס כי מי שבוחר בדרך האלימות, מסכן בצורה חמורה חיי אדם ואת ביטחון האזור, עובר מעשה שלא ייעשה ושלא ניתן להשלים עימו". כמו כן, טען כי לא פעם היה צריך בית המשפט להעביר מסר חד וברור במקרים מהסוג הזה, בדמות ענישה חמורה ביותר, על מנת לשרת את גורם ההרתעה.

התובע הצבאי ביקש מבית המשפט לגזור על המחבל מאסר כבד לריצוי בפועל ולשנים ארוכות אשר יתאים ויבהיר את חומרת המעשה, וכן להטיל על הנאשם עונש מאסר מותנה מרתיע, פיצויים משמעותיים לטובת הנפגעים ולחלט את הדברים המוצגים בתיק.

מנגד, טען עורך דינו של המחבל כי לא ניתן לקבוע את המניע למעשה. לטענתו, בן דודו של המחבל נהרג על לא עוול בכפו כאשר כוחות הביטחון פשטו על בית החולים בחברון, וכתוצאה מכך נגרם נזק כבד למשפחה. עוד טען בא כוחו של המחבל ל"הגנה מן הצדק" – מדוע לא האשימו גם את בן אהרון על כך שהמשיך לירות במחבל לאחר שנוטרל?.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמלווה את בן אהרון: "מדובר על ניסיון רצח מתועב שרק בנס לא הסתיים במוות. כוחותינו סיכנו את חייהם על מנת לשלוף את המחבל מבית החולים. אנו מצפים שבית המשפט הצבאי ייתן עונש כבד, כך שמבצע לכידת המחבל לא היה לחינם והמחבל הארור ינמק שנים רבות בכלא עד סוף ימיו".

כזכור, בן אהרון נפצע בפיגוע משולב שכלל זריקת אבנים על ידי שני מחבלים על רכבו, ולאחר שהצליח לצאת מהרכב כשהוא פצוע, נדקר בחזהו על ידי אחד המחבלים. בן אהרון פתח בירי לעבר המחבלים ואף הצליח לפגוע, אך הם נמלטו לכיוון הכפר סעיר הסמוך. בן אהרון נפצע במצב בינוני, וסבל מדקירה בפלג גופו העליון ומחבלות בראשו בעקבות זריקת האבנים עליו.

הפיגוע התפרסם בעקבות סרטון שנחשף מספר ימים לאחר מכן, ובו נראים חיילים מסתערבים מוציאים את אחד המחבלים מבית חולים בחברון על מנת להעמידו לדין. על כן ביקשה התביעה במהלך הדיון שבית המשפט הצבאי ייתן עונש כבד, כך שמבצע לכידת המחבל לא היה לחינם והמחבל ינמק שנים רבות בכלא עד סוף ימיו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]