רבה הראשי של ירושלים, הרב שטרן, חתם על האמנה הישראלית - 0404
+
רבה הראשי של ירושלים, הרב שטרן, חתם על האמנה הישראלית 0404

רבה הראשי של ירושלים, הרב שטרן, חתם על האמנה הישראלית

נמשכת תמיכתם של רבנים באמנה הישראלית של תנועת חזון. בשעות האחרונות הצטרפו רבנים בכירים בציונות הדתית וחתמו גם הם על האמנה, ביניהם גם רבה הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן, וכן רבה של הרובע היהודי, הרב אביגדור נבנצאל.

בנוסף חתמו הרבנים אריאל איגרא, הרב צבי טאו, הרב דוב ליאור, הרב שבתאי סבתו, הרב יואל קטן, הרב אליהו רחמים זייני ורבנים נוספים.

רבנים אלו מצטרפים לשורת רבנים בכירים נוספים, שכבר חתמו אתמול והביעו את תמיכתם באמנה הישראלית. רבה של צפת הרב שמואל אליהו, ראש ישיבת איתמר הרב יהושע ואן דייק, ראש ישיבת רמת גן הרב יהושע שפירא, הרב יהושע צוקרמן מישיבת הר המור, ראש ישיבת נצר מטעי הרב ציון טוויל, ראש בית המשרד בגבעת שמואל הרב צביקי לבנברג, ראש ישיבת הכותל הרב ברוך וידר, ראש ישיבת מצפה רמון הרב צבי קוסטינר, ראש ישיבת עטרת כהנים הרב שלמה אבינר, והרב דוד פנדל ראש ישיבת שדרות.

סה"כ מדובר על כ-200 רבנים שהצטרפו ל70,000 החותמים שחתמו עד כה.

כזכור, תנועת חזון שהוקמה על מנת להציב סדר יום יהודי במדינה, יצאה אתמול (רביעי), בבוקר במבצע החתמות על האמנה הישראלית שהם כתבו לקראת הבחירות הקרובות. באמנה נכתב כי "היהדות היא סלע קיומנו בארץ ישראל". החתומים על האמנה מתחייבים שהם יתמכו רק במפלגות שיחזקו את הזהות של מדינת ישראל ויפעלו למען הערכים של מסורת, שבת ומשפחה.

בהמשך מפרטים בתנועה על כל אחד מהערכים שעליהם שמים דגש בתנועה. לגבי מסורת נכתב כי "תורת ישראל היא יסוד המדינה היהודית. מערך הנישואין, הגיור, הכשרות והכותל המערבי יישארו מאוחדים על פי פסיקת הרבנות הראשית לישראל, ללא פיצול והכרה בזרמים אחרים". בנוגע לשבת נכתב באמנה "השבת וחגי ישראל הם הלב של המדינה היהודית. השבת תישמר במרחב הציבורי בכל מדינת ישראל" לגבי המשפחה נכתב באמנה "המשפחה היא התשתית לקיום עם ישראל. אבא, אמא וילדים – זאת משפחה נורמאלית. אין מקום לכל הכרה וקידום של מודלים אחרים, הפוגעים במשכיות העם היהודי".

עד כה כאמור, אספו בתנועת חזון למעלה 70,000 חתימות. בתנועה מקווים שבשעות הקרובות מספר החותמים יעלה ויגבר ועד הערב ההחתמה תגיעה ליעד של מאה אלף חתימות.

הכנסו לקישור לחתימה: https://chazonyehudi.org/0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com