מקורבים לנתניהו: חשש שנושאי דת ומדינה יקשו על הרכבת הקואלציה - 0404
+
מקורבים לנתניהו: חשש שנושאי דת ומדינה יקשו על הרכבת הקואלציה

מקורבים לנתניהו: חשש שנושאי דת ומדינה יקשו על הרכבת הקואלציה

לחדשות 0404 נודע כי בסביבתו של נתניהו מוטרדים מהקמפיין שמתנהל לאחרונה, אשר עלול לגרום למפלגות הדתיות לדרוש להכניס לקווי היסוד דרישות מחמירות בנושאי זהותה היהודי של המדינה.

מקורבים לרה"מ נתניהו הביעו היום (ד') חשש כי לאחר הבחירות מספר נושאים הנוגעים לדת ומדינה יערימו קשיים על הרכבת הקואליציה. מדובר בנושאים כמו מתווה הכותל, אותו ניסה נתניהו לקדם במהלך החודשים האחרונים, חוק הפונקאות והכרה בלה"טבים.

נזכיר כי מוקדם יותר נערכה במשך מספר שעות פגישתם של ראשי הבית היהודי הרב רפי פרץ וח"כ מוטי יוגב עם רה"מ נתניהו.

ככל הנראה, החשש הוא מהקמפיין המסיבי של תנועת חזון שהוקמה לדבריה, על מנת להציב סדר יום יהודי במדינה, בימים אלה מחתימה התנועה את הציבור על 'האמנה הישראלית'. פעילי התנועה החתימו עד כה מעל 30,000 איש אשר התחייבות כי יתמכו רק במפלגות אשר יפעלו למען ערכים של מסורת, שבת ומשפחה.

כמו כן, לחדשות 0404 נודע כי בשיחות סגורות שקיימו במפלגות הקטנות, שהתחברו לבלוק טכני רק הבוקר כבר החלו לגלגל את הנושא והבהירו כי נושא מתווה הכותל לא יוכל לעבור מתחת לרדאר, כפי שהתרחש בממשלה הנוכחית וכי הפעם לא יתנו יד לפגיעה בקדשי ישראל ובניסיון רה"מ והשר בנט לקדם מתן לגיטימציה לרפורמים והכרה מלאה בהם.

גורם מאחת המפלגות אמר לחדשות 0404: "בסופו של דבר הדברים מתחברים מלמעלה – תרתי משמע. ראש הממשלה לחץ שנתחבר למענו ומלמעלה חיברו אותנו למען ארץ ישראל. נושא הכותל יהיה חלק ברור ממשא ומתן לישיבה בממשלה הבאה. זה רק אחד מהנושאים שנאבק עליהם. בעניין הכותל והניסיון למתן מקום לרפורמים – לא ניתן לראש הממשלה הנחות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com