כתב אישום נגד בן 19 שניסה לרצוח את אמו באמצעות חפץ שהטיח בראשה מספר פעמים - 0404
+
כתב אישום נגד בן 19 שניסה לרצוח את אמו באמצעות חפץ שהטיח בראשה מספר פעמים יוסי זמיר, פלאש 90. אילוסטרציה

כתב אישום נגד בן 19 שניסה לרצוח את אמו באמצעות חפץ שהטיח בראשה מספר פעמים

בתאריך ה-25.1.19 נמצאה אשה כבת 48 בביתה כשהיא חבולה בראשה. האשה פונתה לבית החולים בנהריה במצב קשה. כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום, סגרו את הזירה והחלו לבצע פעולות חקירה.

מהנתונים הראשונים שנאספו ע"י החוקרים בזירה עלה כי בנה של הקורבן תקף אותה באורח קשה ונמלט מהמקום. המשטרה פתחה בסריקות לאיתורו ולאחר שלושה ימים, בסיוע מידע מודיעיני, הנאשם אותר ביום שני בתאריך ה-28.1.19 כשהוא מסתתר בתוך מחסן בכפר מעיליא.

הנאשם נעצר והובא לחקירה אך לא שיתף פעולה ובנוסף בחר שלא לענות לשאלות חוקריו לאורך כל תקופת מעצרו.

מהחקירה עולה כי הנאשם נעצר במסגרת אירוע אחר ויום לפני התקיפה הובא לבית משפט השלום באשקלון לדיון בבקשה להאריך את מעצרו. במסגרת הדיון, אמו של הנאשם ואביו ביקשו מבית המשפט כי ישחרר את הנאשם למעצר בית מלא בביתה של האם והם יפקחו עליו. הנאשם והקורבן הגיעו לביתם במעלות סמוך לשעה 21:00. קרוב לחצות הגיעו ארבעה חברים של הנאשם לבקר אותו והם נכנסו לשבת יחד איתו בחדרו ושם השתמשו בסמים מסוג חשיש.

בשלב מסויים נכנסה הקורבן לחדרו של הנאשם וכשהבחינה כי הם משתמשים בסמים ביקשה מהחברים לעזוב את ביתה, והודיעה לנאשם כי אם לא יפסיק להשתמש בסמים היא תקרא למשטרה. בין הנאשם לקורבן התפתח עימות קולני שכלל צעקות הדדיות.

מאוחר יותר, סמוך לשעה 00:40 ולאחר שהחברים עזבו את הבית, החליט הנאשם לגרום למותה של אמו ובין השעות 00:42 ועד לשעה 03:57 לפנות בוקר תקף אותה כשהיא שוכבת במיטתה באמצעות חפץ כהה, אותו הנחית על ראשה בעוצמה מספר פעמים בכוונה לגרום למותה.

כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרמו לאמו חבלות ראש קשות ושברים מרובים בראש ובעצמות הגולגולת שחדרו עד המוח והיא פונתה במצב קשה כשהיא מורדמת ומונשמת לבית החולים בנהריה, שם נותחה ועדיין מאושפזת.

צוות החקירה הצליח לאסוף ראיות ביניהם: ממצאי DNA של הקורבן שנמצאו על חולצתו של הנאשם, אמצעים טכנולוגיים מהם ניתן ללמוד כי הנאשם ואמו היו לבדם בדירה במועד האירוע, וכן עדויות של עדים שונים.

החוקרים גיבשו תשתית ראייתית כנגד הנאשם בגין ניסיון לרצח והפרת הוראה חוקית ופרקליטות חיפה הגישה נגדו כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים.