100,000 חתימות יציבו סדר יום עם חזון יהודי - 0404
+
100,000 חתימות יציבו סדר יום עם חזון יהודי מאור נידם

100,000 חתימות יציבו סדר יום עם חזון יהודי

הקמפיין של תנועת חזון שהחל לפני מספר שבועות תחת הסלוגן "האומץ להיות נורמאלי", הצליח לעורר עניין רב בציבור הרחב. לפני זמן קצר פותחו בתנועה, שהוקמה על מנת להציב סדר יום יהודי במדינה לקראת הבחירות הקרובות, 36 שעות בהם הם קוראים לציבור על 'האמנה הישראלית'.

הבוקר, בשעה 09:00 נפתח מבצע ההחתמה ובתנועת חזון מצפים לעשרות אלפי חתימות שיגיעו במהלך השעות האלו. באמנה נכתב כי "היהדות היא סלע קיומנו בארץ ישראל". החתומים על האמנה מתחייבים שהם יתמכו רק במפלגות שיחזקו את הזהות של מדינת ישראל ויפעלו למען הערכים של מסורת, שבת ומשפחה.

בהמשך מפרטים בתנועה על כל אחד מהערכים שעליהם שמים דגש בתנועה. לגבי מסורת נכתב כי "תורת ישראל היא יסוד המדינה היהודית. מערך הנישואין, הגיור, הכשרות והכותל המערבי יישארו מאוחדים על פי פסיקת הרבנות הראשית לישראל, ללא פיצול והכרה בזרמים אחרים". בנוגע לשבת נכתב באמנה "השבת וחגי ישראל הם הלב של המדינה היהודית. השבת תישמר במרחב הציבורי בכל מדינת ישראל" לגבי המשפחה נכתב באמנה "המשפחה היא התשתית לקיום עם ישראל. אבא, אמא וילדים – זאת משפחה נורמאלית. אין מקום לכל הכרה וקידום של מודלים אחרים, הפוגעים במשכיות העם היהודי".

במהלך היום צוותי שטח מטעם התנועה יגיעו לכל רחבי הארץ בעזרת מספר ניידות החתמה שהושכרו למען הצלחת המבצע. ניידות ההחתמה יגיעו בין היתר גם לפתחי מוסדות שונים בציונות הדתית ויפתחו שם חמ"ל החתמות מיוחד עם מערכת מחשוב וטלפונים. כך תלמידי אותו המוסד לחתום על האמנה וכן לערוך טלפונים לאנשים שהם מכירים ולהחתים גם אותם.

בפוסט שפרסמה התנועה בדף שלה אודות הקמפיין נכתב "תנועת "חזון" יוצאת במבצע לא נורמלי. ראשי המפלגות יהיו עסוקים עד צוואר בהגשת הרשימות, בקרבות פנימיים ובניסיון לייצר חיבורים פוליטיים קצרי טווח".

עוד נכתב בפוסט "זה הזמן שלנו, של הציבור, להשמיע קול. ההצלחה נמצאת בידיים שלכם! חותמים על מצע "חזון" ומציבים למדינה סדר יום אחר. משפחה. שבת. מסורת. ערכים". בתנועה פונים אל האנשים ואומרים להם שאם יש להם את האומץ להיות נורמאלים שיצטרפו אליהם, ויקחו אחריות על זהותה היהודית של מדינת ישראל.

 הכנסו לקישור לחתימה: https://chazonyehudi.org/

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com