2800 מתפללים נכנסו הלילה לקבר יוסף. כ-250 עולים מצרפת שרו במקום את התקווה (צפו) - 0404
+
צילום: israel is forever

2800 מתפללים נכנסו הלילה לקבר יוסף. כ-250 עולים מצרפת שרו במקום את התקווה (צפו)

כ-2800 איש נכנסו הלילה (רביעי) לקבר יוסף, זאת לרגל "פורים קטן" שנוהגים לציין בשמחה שהתקיים אתמול ושושן פורים קטן המתקיים היום וכחלק מהכניסות הקבועות, אותן מקיימת מדי חודש המועצה האזורית שומרון באמצעות מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים.

בין הנכנסים, היו גם סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, עוזי דיין לשעבר יו"ר מפעל הפיס, יעקב חגואל מ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, הרב שלמה לוי הרב של ישיבת ההסדר ראשון לציון, הרב דב קוק מרבני טבריה, וכ-250 עולים מצרפת שהגיעו יחד עם עמותת israel is forever, שרו במקום "התקווה" והתרגשו מהמעמד.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הודה למח"ט שומרון, אל"מ שגיב דהן, ולקצין ההגמ"ר של חטיבת שומרון רס"ן שלומי כהן, שפעילותם מאפשרת כניסות סדירות לקבר יוסף ואמר: "אנחנו שמחים על הכניסה הזו הערב. אבל ממש כמו שבפורים קטן נהוג לשמוח, אולם השמחה מוגבלת וקטנה מכיוון שעדיין לא הגענו למאורע האמיתי, לפורים גדול.

אנחנו שמחים על הכניסה, אולם שמחתנו מוגבלת, משום שראוי היה שנוכל להכנס להתפלל באחד המקומות הקדושים לעם היהודי, ללא חשש, לאור היום. וכשיגיע היום הזה, ואנחנו מצפים מממשלת ישראל שתביא את היום הזה, אז תהיה השמחה שלמה".

סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, ציין כי: "קבר יוסף הוא מקום של חיבורים. יוסף מחבר בין דתיים לחילונים, ימין ושמאל, עדות המזרח ואשכנזים מהצפון ומהדרום, כך על מפלגות הימין להתאחד. זה צו השעה. מי שלא רוצה לראות דחפורים באלון מורה, עליו להתעלות מעל ההבדלים הקטנים ולא להפקיר את ארץ ישראל".

עמותת Israël is forever לגיוס הכוחות הציוניים דוברי צרפתית, בראשות ג׳ק קופפר, הביאה 250 ישראלים ממוצא צרפתי לקבר יוסף: "באנו לכאן לדרוש גישה חופשית לעם ישראל למקומות הקדושים שלו בארץ ישראל. באנו לדרוש ריבונות על כל חלקי ארץ ישראל. באנו להכריז כי מהים לירדן, יש רק דגל אחד: דגל מדינת ישראל".

israel is forever