נתניהו עונה לנאום גנץ: "תתבייש לך - סיכנתי את חיי פעם אחר פעם למען המדינה" - 0404
+
נתניהו עונה לנאום גנץ: "תתבייש לך – סיכנתי את חיי פעם אחר פעם למען המדינה" פלאש 90

נתניהו עונה לנאום גנץ: "תתבייש לך – סיכנתי את חיי פעם אחר פעם למען המדינה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בעמוד הפייסבוק שלו לנאומו של בני גנץ שתקף אותו ואמר "כששכבתי בבוץ עזבת את הארץ כדי לתרגל את האנגלית במסיבות קוקטייל מפוארות".

בנאומו אמר גנץ: "במפלגת השלטון שלט שליט יחיד. לא הייתה לו אופוזיציה פנימית ולא הייתה לו אופוזיציה חיצונית. במשך עשור שלם אזרחי ישראל נאלצו לבחור בין מפלגת שלטון אחת ושליט יחיד לבין שורה של מפלגות נישה שלא איימו עליו. הוא שלט במדינה באמצעות הסתה, הולכת שולל והטלת פחד.

לא עוד. הפעם זה שונה. השליט היחיד לחוץ, פוחד, מזיע. ליצני החצר שלו כבר לא צוחקים והמפלגה שלו מבוהלת. לראשונה מזה עשר שנים גם השליט וגם עושי דברו מבינים שהפעם עומדת מולם מפלגת שלטון חדשה. מפלגת שלטון של אחדות, מפלגת שלטון של תקווה, מפלגת שלטון אשר מציבה את ישראל לפני הכל. כבר עכשיו העם מבין: מפלגת השלטון היוצאת שלטה באמצעות הפרדה ושיסוי. מפלגת השלטון הנכנסת שלנו תשלוט באמצעות חיבור ואיחוד".

גנץ פנה ישירות אל ראש הממשלה: "בנימין נתניהו, עבדתי איתך כתף אל כתף. ביחד עם משה יעלון ניהלנו את מבצע צוק איתן אשר הביא שלוש וחצי שנים של שקט לדרום. יחד ניהלנו אין ספור מבצעים עלומים אשר הקנו לישראל ביטחון ויציבות. אני מכיר מקרוב את יכולותייך, אני מוקיר את תרומתך למדינת ישראל. אך אני מכיר גם את חולשותייך.
 
כאשר אני שכבתי בתעלות הבוץ עם חיילי בלילות חורף קפואים, אתה, ביבי עזבת את ישראל כדי ללמוד אנגלית ולתרגל אותה במסיבות קוקטייל מפוארות. בימים בהם פיקדתי על יחידת שלדג במבצעים מסכני חיים במדינות אויב, אתה, ביבי פילסת את דרכך באומץ ונחישות בין עמדות האיפור באולפני הטלוויזיה. בשעה שאני הכשרתי דורות מפקדים ולוחמים אתה לקחת שיעורי משחק בסטודיו בניו יורק".

נתניהו בתגובה: "‫בני גנץ, תתבייש לך. כחייל וכקצין בסיירת מטכ"ל סיכנתי את חיי פעם אחר פעם למען המדינה. נפצעתי בקרב עם מחבלים. כמעט איבדתי את חיי בקרב אש בתעלת סואץ למען ביטחון המדינה שאתה רוצה לסכן בנסיגות חד צדדיות ובתמיכה בהסכם הגרעין המסוכן עם איראן. אזרחי ישראל יבחרו בין ממשלת ימין חזקה בראשותי לבין ממשלה שמאל חלשה בראשותך".

בפוסט שפרסם, הוסיף ראש הממשלה את תמונותו בזמן היותו לוחם בסיירת מטכ"ל.