בניית אתרים: כל מה שתרצו לדעת על חברות ux - 0404
+
בניית אתרים: כל מה שתרצו לדעת על חברות ux Pixabay

בניית אתרים: כל מה שתרצו לדעת על חברות ux

לאפיון ועיצוב חווית משתמש בתהליך פיתוח תוכנה יש ערך רב. מדובר בתחום הרלוונטי מאוד הן עבור קידום האתר בגוגל והן עבור בחירת קהל יעד פוטנציאלי בביצוע פעולות דווקא באתר של עסק זה ולא של עסק מתחרה. האלגוריתם של גוגל מושפע כיום באופן מהותי מכל מה שקשור בחוויית הגלישה של המשתמש.

מכיוון שחווית הגלישה מוגדרת על ידי גוגל על ידי מדידת הזמן שבו שוהים גולשים באתר ועל ידי אחוזי נטישה נמוכים, הרי שככל שחווית המשתמש של האתר תהיה טובה ואיכותית יותר ותגרום לגולשים להישאר בו יותר ולא לנטוש אותו, כך גוגל יזהה את האתר כאתר רלוונטי ויעיל ויקדם אותו.

כיצד יוצרים חווית משתמש בניית אתרים?

חווית המשתמש מתייחסת לחוויית הגלישה של הגולש באתר ולעד כמה פונקציונלי האתר מכמה בחינות. ידוע כי משתמש פונה לאתר כלשהו או אפליקציה כלשהי, כאשר מתעורר בו צורך לבצע פעולה כזו או אחרת. על מנת לענות על הצורך של הגולש המגיע אל האתר, יש צורך שהאתר יהיה מספיק יעיל, ברור ומפורט, מבחינת הכוונת הגולש אל כל מקום שאליו הוא זקוק להגיע באתר. כיצד תעשו זאת?

יש לאפיין את חווית המשתמש שבאתר כזה או אחר, בהתאם לצרכים של המשתמש. חברות ux, העוסקות בתחום אפיון חווית משתמש, ידעו כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, על ידי זיהוי קהל היעד של האתר, מטרותיו השיווקיות ועוד. ככל שזיהוי הצורך של הגולש מתבצע בצורה טובה יותר, כך עיצוב חווית המשתמש שבאתר תתאים באופן מוחלט לגולש שמגיע אליו ותגרום לו להישאר באתר ולבחור דווקא בו.

יש צורך לדאוג לניווט קל ומהיר באתר. כל גולש אשר נכנס לאתר שלכם חייב להגיע לאן שהוא רוצה להגיע בצורה הקלה והנוחה ביותר. אין ליצור תפריטים מורכבים או עמוסים מדי באתר. לדאוג שהכול יהיה זמין, נגיש ופרקטי

יש לאפשר לגולשים לבצע כל פעולה בצורה הקלה והנוחה ביותר שיכולה להיות.

סדר וארגון מבחינה ויזואלית באתר, יכולים להעניק לגולש הרגשה של סדר ורוגע. כאשר האתר לא מאורגן מבחינת גודל הפונטים שבו, סוגי הפונטים המשתנים מעמוד לעמוד ועוד, הדבר עלול ליצור כאוס והרגשה של בלגן אצל הגולש, אשר יעדיף לנטוש את האתר.

יש לדאוג שהאתר יעוצב בצורה הטובה ביותר מבחינה ויזואלית וכן, יהיה אסתטי ונעים מאוד למראה

חשוב מאוד לדאוג שהאתר יהיה נגיש בהתאם לכל סוג של משתמש בו