נעצר ערבי ממזרח ירושלים שעקץ קשישים באלפי שקלים עבור תיקון 'תקלות' ברכבם - 0404
+
נעצר ערבי ממזרח ירושלים שעקץ קשישים באלפי שקלים עבור תיקון 'תקלות' ברכבם דוברות המשטרה

נעצר ערבי ממזרח ירושלים שעקץ קשישים באלפי שקלים עבור תיקון 'תקלות' ברכבם

בעקבות הודעת המשטרה אודות מעצר חשוד בחשד שעקץ את כספו של קשיש בשנות ה-80 באמתלה של מכונאי רכב, החלו להתקבל במשטרת ישראל תלונות רבות בתחנות המשטרה בירושלים מקשישים, שהובילו להקמתו של צוות חקירה מיוחד במשטרה ולחקירה סמויה של 16 התלונות שהתקבלו אודות דפוס פעולה דומה של החשוד.

במהלך החקירה הסמויה, התחקו חוקרי המשטרה אחר דפוס פעולתו של החשוד בן 42, תושב מזרח ירושלים ועלה כי הוא נוהג עפ"י החשד לאתר את הקשישים כשהם נוהגים לבדם ברכבם, פונה אליהם מיוזמתו תוך שמציג עצמו כמכונאי רכב ובאמתלה כי הוא מזהה תקלה ברכבם.

לאחר שהצליח החשוד לגרום להם לעצור בצד הדרך, על מנת לרכוש את אמונם אף דאג עפ"י החשד ליצור מצג של תקלה, למשל באמצעות שפיכת מים על המנוע בכדי להציג כי ישנה נזילה או ניתוק אחד הכבלים. בשלב זה עפ"י החשד דרש החשוד מהקשישים אלפי שקלים במזומן תוך התחייבות כי יתקן את רכבם, אך נעלם עם כספם והתיקון כאמור מעולם לא בוצע.

אתמול עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, עצרו חוקרי המשטרה את החשוד כשהוא ברכבו שעפ"י החשד סייע לו בביצוע העבירות, והוא נעצר לחקירה בחשד לקבלת דבר במרמה, עושק ע"י קבלת דבר שאינו מגיע כדין, זיוף, גניבה ועבירות נוספות.

רכבו של החשוד נתפס ע"י השוטרים, ובמהלך חקירת המשטרה ייבחן הליך לחילוטו. 

במקרה העוקץ הראשון שנחשף במשטרה בתאריך 23.1.19, הצליחו השוטרים להשיב את מלוא הסכום, ניגשו לביתו של הקשיש והשיבו לו את כספו. הוא בתגובה אמר לשוטרים: "אני שמח ומעריך מאוד את השוטרים, אני לא יודע איך הצלחתם לעלות עליו, הוא כנראה נוכל".

דוברות המשטרה