נעצרה חוליה שגנבה בעורמה ובתחכום מיליוני שקלים מבעלי עסקים - 0404
נעצרה חוליה שגנבה בעורמה ובתחכום מיליוני שקלים מבעלי עסקים שירות בתי הסוהר

נעצרה חוליה שגנבה בעורמה ובתחכום מיליוני שקלים מבעלי עסקים

ראשיתה של חקירת המשטרה הסמויה בדיווחים שהתקבלו מבעלי עסקים בגין גניבת כספי הפידיון היומי מבתי העסק שלהם, בסך כולל של כ-2 מיליוני שקלים. חוקרי יחידות ההונאה של משטרת מחוז תל אביב ושל היחידה המרכזית במחוז ירושלים, החלו בחקירה סמויה, במהלכה עלה חשד למעורבותם של כמה חשודים ובכללם בן 37, שמרצה כעת עונש מאסר ממושך ולכאורה ביצע את זמנו מתוך כותלי בית הכלא.

החשוד נהג להתקשר לבתי עסק שונים ולהזדהות כמנכ״ל או כבעל משרה בכירה אחרת בבית העסק. בתוך כך, התבקשו העובדים לשים את הפידיון היומי של בית העסק בצד ולהעבירו לנהג מונית שיגיע. בהמשך היו שולחים חברי החוליה נהג מונית שלקח את הפידיון היומי והעביר את הכספים לחברי החוליה. לכל אחד מחברי החוליה היה תפקיד מוגדר וכתוצאה מפעילותם, הצליחו חבריה לקבל לידיהם כ-2 מיליוני שקלים.

עוד עלה מהחקירה, כי החשוד שמרצה עונש מאסר עשה שימוש באפליקציה המאפשרת להזין שם וטלפון שיוצג למקבל השיחה. באופן זה, החשוד יכול היה לגרום בעורמה לקורבנותיו להאמין לזהותו הבדויה ולפעול להעביר לו וליתר חברי האת הפידיון היומי.

עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, בשבוע שעבר, עצרו בלשי משטרת ישראל בשיתוף שב״ס את החשודים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]