קייק סמאש: טרנד חולף או כאן כדי להישאר? - 0404
+
קייק סמאש: טרנד חולף או כאן כדי להישאר?

קייק סמאש: טרנד חולף או כאן כדי להישאר?

כששמעתי על אופנת צילומי הקייק סמאש לראשונה הייתי בשוק. חשבתי לעצמי, מה זו האופנה המטופשת הזו שלוקחים בה עוגה יפהפייה ונותנים לתינוק להרוס אותה. חשבתי שזה ממש חבל על העוגה המושקעת שהולכת לפח.


רק אחרי שהתחלתי לצלם סמאש קייק וראיתי תינוק או תינוקת שנהנים לגעת בעוגה, לטעום ממנה, לשחק איתה ולהתלכלך ממנה, מבלי שההורים יעצרו אותם או יחששו מהבלגן והלכלוך, נוכחתי שזה פשוט כיף.

המגע של התינוק עם העוגה והתחושה של המרקמים שונים בהם הוא נוגע, בצק סוכר, קצפת ובפנים מסתתרת עוגת טורט רכה וטעימה, תורמים להתפתחות של התינוק. מומחים להתפתחות וגם בטיפת חלב ממליצים להורים לתת לתינוק לאכול לבד עם הידיים ולתת לו להתלכלך, על מנת לגרות את חושיו- חוש הראייה, חוש המישוש, חוש הריח וחוש הטעם.

יח"צ

אני מודה וחייבת לציין שצילומי קייק סמאש לא מתאימים לכל תינוק. למי הצילומים מתאימים ומומלצים? לתינוקות סקרנים, שובבים, אקטיביים, חברותיים שבדרך כלל ניגשים לבדוק משהו חדש, ולא חוששים. כאלה שאוהבים לאכול מתוק…או לאכול בכלל. ובאופן כללי ההמלצה שלי להורים היא לא להגיע לצילומים עם ציפיות מסוימות מהילד שלהם. לתת לתינוק לזרום ולעשות מה שבא לו. גם אם הוא לא רוצה לאכול או לא רוצה להתלכלך זה בסדר גמור, ועדיין יוצאות תמונות משגעות. וזה מה שחשוב.

למי סמאש קייק לא מתאים? אם התינוק ביישן מאוד וחששן, כזה שמפחד מכל דבר חדש ומכל שינוי… כזה שרוצה להיות רק על הידיים של אמא או של אבא ומפחד מזרים, רוב הסיכויים שהוא לא יזרום בצילומים וחבל סתם להכניס תינוק ללחץ. המטרה היא שיהיה כיף ונעים. ושתישאר מזכרת שמתעדת את הרגעים היפים והמשמעותיים האלו.
כבר לפני כמה שנים, היו כאלה שחשבו שצילומי הסמאש קייק הם אופנה חולפת, וטרנד שיעבור תוך כמה שנים. בארה"ב האופנה הזו קיימת כבר למעלה מעשר שנים וממש לא נראה שהיא חולפת. להיפך, היא רק משתכללת מבחינת המגוון העצום של האפשרויות.

חשוב לי מאוד קודם כל להיות נאמנה לסגנון העיצובי שאני מתחברת אליו. ולכן, כשאני מעצבת סט קייק סמאש אני בוחרת בעיצוב רומנטי וקלאסי ולא מקושקש או עמוס מדי. בין מגוון העיצובים הגדול שיש אצלי בסטודיו יש כמובן יותר צבעוניים ויותר עדינים, אך תמיד אני שמחה לחדש ולהוסיף עוד עיצובים כדי שלא ישעמם לי. לשמחתי, אני עובדת עם מעצבת עוגות מוכשרת שזורמת עם כל הבקשות שלי לעוגות משגעות יפות וטעימות, שיתאימו בעיצוב שלהן לסט.


שמחת החיים של הקטנטנים פשוט מדבקת, ולכן אני אוהבת להיעזר בהורים בצילום של סרטונים משעשעים מאחורי הקלעים. את הסרטונים הללו אני משלבת בקליפ משגע שאני עורכת כמזכרת להורים. אין משהו יותר משמח מלראות את הילד שלך נהנה וקורן מאושר.