הקבינט החליט על קיזוז 502 מיליון שקלים מהכספים שמועברים לרשות - 0404
הקבינט החליט על קיזוז 502 מיליון שקלים מהכספים שמועברים לרשות חיים צח, לע"מ

הקבינט החליט על קיזוז 502 מיליון שקלים מהכספים שמועברים לרשות

הגיע הזמן: וועדת השרים לענייני ביטחון לאומי (הקבינט המדיני-ביטחוני) החליטה על יישום חוק הקפאת הכספים לרשות, שהתקבל בכנסת בחודש יולי 2018, ולקזז מהכספים המועברים לרשות ע"י מדינת ישראל, סכום בסך 502,697,000 שקלים.

מהנתונים שהציגו גורמי הביטחון עולה כי בשנת 2018 העבירה הרשות את הסכום האמור למחבלים הכלואים בישראל, למשפחותיהם ולאסירים משוחררים. לפיכך הוחלט להקפיא סכום כסף בגובה זהה, מכספי המיסים שגובה ישראל עבור הרשות.

ראש הממשלה ושר הביטחון הנחה את גורמי הביטחון להעמיק את הבדיקות לגבי תשלומים נוספים שהרשות משלמת בזיקה לטרור למחבלים ומשפחותיהם. ככל שמידע כזה יתקבל, סכום ההקפאה יעודכן בהתאם.

יוזם חוק הקיזוז (יחד עם ח"כ אלעזר שטרן), יו"ר וועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר, בירך הערב (ראשון) על הודעת הקבינט לקיזוז חצי מיליארד שקלים מהכספים המועברים לרשות על ידי ישראל. 

דיכטר: "החגיגה נגמרה! כפי שהתחייבתי בחוק שיזמתי ביחד עם אלעזר שטרן, הקבינט הודיע היום על יישום חוק הקיזוז של כספי טרור. החוק יבהיר לרשות ולאבו מאזן: תשלום משכורות למחבלים רוצחים – זה לא משתלם!".

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון: "אף מדינה בעולם לא צריכה לממן מחבלים מתועבים שרצחו את תושביה. כספי הדמים שהרשות מעניקה לטרוריסטים מסמלים את תרבות הטרור והסתה. נמשיך לפעול מול הקהילה הבינלאומית נגד תעשיית הכספים שמממנת רוצחים ומעודדת פיגועים נוספים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]