לראשונה מאז מבצע אנטבה: מטוס אל על בטיסה מסחרית נחת בשדה התעופה באוגנדה - 0404
לראשונה מאז מבצע אנטבה: מטוס אל על בטיסה מסחרית נחת בשדה התעופה באוגנדה באדיבות סאן דור

לראשונה מאז מבצע אנטבה: מטוס אל על בטיסה מסחרית נחת בשדה התעופה באוגנדה

חברת סאן דור, מקבוצת אל על, ביצעה טיסה מיוחדת והיסטורית ונחתה ביום רביעי האחרון בשדה התעופה באנטבה אוגנדה בו התקיים אחד מהמבצעים ההרואיים של צבא הגנה לישראל לשחרור החטופים במטוס אייר פראנס ב-4 ביולי 1976.

טיסת סאן דור המרגשת מתל אביב לאנטבה, שטופלה על ידי חברת ספיריט, בוצעה במטוס בואינג 777 של אל על וארכה כ-5:15 שעות. על הטיסה היו 12 אנשי צוות ישראלים של אל על, בראשות קברניט איציק גרבר, טייס ראשי בצי 777 של אל על.

הצוות הנרגש של אל על שתפעל את הטיסה הצטלם על רקע המגדל של הטרמינל עם הנתזים מאותו מבצע הירואי של כוחותינו שעומד על תילו עד היום.

באדיבות סאן דור

קברניט איציק גרבר, טייס ראשי בצי 777 של אל על אמר לאחר הנחיתה: "ב-5 ליולי 1976 הייתי בן 10 וכמו כל הישראלים התעוררתי בבוקר ושמעתי על המבצע הנועז שבוצע באנטבה לשחרור החטופים במטוסי ההרקולס. שנה אחר כך, בקולנוע נעמן צפיתי מוקסם בסרט מבצע יונתן, מהופנט מיהורם גאון והתרגשתי כמו ילד.

לו היה מגיע מלאך ולוחש באוזני באותו קולנוע, שכעבור 13 שנה אטיס את אותם מטוסים שהשתתפו במבצע, ושכעבור 42 שנים אנחת באנטבה כקברניט אל על ואצטלם על רקע המגדל ההוא, ליד הנתזים – הייתי צוחק צחוק גדול".

באדיבות סאן דור

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]