נתניהו: ״היום אביא לאישור הקבינט את קיזוז משכורות המחבלים מכספי הרשות״ - 0404
+
נתניהו: ״היום אביא לאישור הקבינט את קיזוז משכורות המחבלים מכספי הרשות״ מרק ישראל סלם, פלאש 90

נתניהו: ״היום אביא לאישור הקבינט את קיזוז משכורות המחבלים מכספי הרשות״

ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון), לנושא קיזוז משכורות המחבלים ואמר כי היום יביא לאישור הקבינט את ההחלטה.

נתניהו: "בסוף השבוע חזרתי מוועידת השלום והביטחון במזרח התיכון שהתקיימה בוורשה. נפגשתי שם עם סגן נשיא ארה"ב מייק פנס ועם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו. הקשר בין ישראל לארה"ב חזק מאי פעם. בוועידה הזאת קרה שינוי היסטורי בעל חשיבות רבה לישראל: היו שם 60 שרי חוץ ונציגי מדינות, כולל מדינות ערביות שאין לנו יחסים עמן, שישבו יחד עם ישראל וגם התייצבו בעמדה שקבענו נגד איראן.

אמרתי להם שהתוקפנות האיראנית היא הגורם המרכזי שמערער את המזרח התיכון ואת העולם כולו ושעלינו למנוע מאיראן נשק גרעיני ולבלום את ההתבססות הצבאית שלה בסוריה. אנחנו נמשיך לפעול כל העת כדי להבטיח את ביטחון ישראל.

ביום חמישי אפגש במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. אני אדון עמו בהמשך חיזוק מנגנון התיאום כדי למנוע חיכוך בין צה"ל לצבא רוסיה. השיחות האלו חשובות מאוד והן חלק מהמאמץ המתמשך שלנו להבטיח את חופש הפעולה של מדינת ישראל נגד איראן וגרורותיה שמכריזות על כוונתן להשתמש בסוריה כחזית במלחמה שלהן להשמדת ישראל.

היום אביא לאישור הקבינט את קיזוז משכורות המחבלים מכספי הרשות הפלסטינית. הקבינט ישמע דיווח מפורט על היקף הכספים מפי גורמי הביטחון. זהו חוק חשוב שקידמנו אותו, והיום אנחנו הולכים לממש אותו בדיוק כפי שהבטחתי.

אתמול חשבתי שאני לא שומע נכון כשפתחתי את הטלוויזיה. שמעתי אמירה מקוממת נגד חיילי צה"ל מפי עיתונאית בכירה, מגישת חדשות. אני מבקש להגיד שהאמירה הזאת היא בלתי ראויה וצריך לגנות אותה – בצורה תקיפה ולרוחב השדרה. אני גאה בחיילי צה"ל, הם מגינים עלינו ועושים את המשימה ההומנית והמוסרית העליונה של הגנת עמנו והגנת ארצנו מפני אלה שרוצים לטבוח בנו. דבריה של העיתונאית ראויים לכל גינוי".

בנושא אישור תקציב למוזיאון הלוחם היהודי בלטרון אמר נתניהו: "היום אנחנו מקיימים הבטחה נוספת שהבטחנו לפני כמה שנים לווטרנים היקרים שלנו. הממשלה תאשר היום תקציב נוסף להשלמת פרויקט מוזיאון הלוחם היהודי בלטרון. אתר ההנצחה הזה יכלול עכשיו גם תצוגה על הלוחמים היהודים שנלחמו במהלך מלחמת העולם השנייה. יש לי אליהם הערכה עצומה – מגיע להם".

שר ירושלים ומורשת, ח"כ זאב אלקין: "אני גאה להוביל ביחד עם משרד ירושלים ומורשת את ההחלטה המאפשרת להשלים את הקמתו של המוזיאון המנציח את גבורתם של החיילים היהודים בצבא בעלות הברית שתרמו למאמץ המלחמתי בהבסת גרמניה הנאצית. ההחלטה הזו מרגשת אותי במיוחד מכיוון שעכשיו יהיה ניתן לספר באמצעות תיעוד מיוחד את סיפור גבורתם של הלוחמים היהודים כמו שני סביי, ששירתו כלוחמים בצבא האדום והשתתפו בעשרות קרבות נגד גרמניה הנאצית . אחד מהם אף זכה לעלות לארץ ישראל ולהיות פעיל בארגון הוותרנים ונכי מלחמת העולם השנייה ויחד עם חבריו חלם על השלמת פרויקט המוזיאון".