יוגב: "צמצום נקודות ההזנקה ביו"ש עלול לסכן חיי אדם" - 0404
+
יוגב: "צמצום נקודות ההזנקה ביו"ש עלול לסכן חיי אדם" מירי צח

יוגב: "צמצום נקודות ההזנקה ביו"ש עלול לסכן חיי אדם"

יו"ר ועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ מוטי יוגב, פנה אל ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, בנוגע לקיצוץ המתוכנן בנקודות ההזנקה של מגן דוד אדום ברחבי יהודה ושומרון.

יוגב כתב: "כיו"ר ועדת משנה לענייני יו"ש בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת, הנני רואה בחומרה תוכן מכתב זה, העלול לסכן חיי אדם. בעבר כבר התרענו על צמצום תקציבי זה ועצרנו את צמצום פעילות מד"א ביו"ש. מקרה בוחן של מלאכי רוזנפלד הי"ד שנפגע קשה בפיגוע בכביש אלון והגעתו לביה"ח שערי צדק התעכבה.

כך במקרים רבים נוספים, הארכת משך זמן הגעת כוחות הרפואה וההצלה לנפגעים עלולה לסכן את חייהם במרחב יו"ש.

מציאות הפיגועים וכן תאונות הדרכים ביו"ש נמצאות בעלייה. גם עם מחסור בכוחות משטרה ובנסיבות השטח המיוחדות, הביטחוניות הידועות, לא יעלה על הדעת לצמצם את נקודת ההזנקה ואת כוחות הרפואה וההצלה ביו"ש בשעה שכמות האוכלוסייה עולה וכמות הפיגועים ותאונות הדרכים עולה".

פנייתו של יוגב היא תוצר של מכתב שהפיץ ראש אג"מ רונן בשארי במד"א, בה הודיע על צמצום פעילות ארגון הרפואה ברחבי יהודה ושומרון, זאת בעקבות כוונת משרד הבריאות לקצץ את התקציב שמועבר למד"א ל-7.5 מיליון ש"ח. בשל הקיצוץ, מד"א מתכוונן להפסיק את נקודות ההזנקה בין השאר בשבי שומרון, באלקנה, בגוש דולב-טלמונים, במגילות, ובתקוע. במקומות נוספים הפעילות תקוצץ.

בסיום מכתבו, ביקש יוגב מנתניהו: "מבקש את התערבותך המידית ומניעת צמצום שירותי הרפואה וההצלה במרחב יו"ש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com