ש״ס עתרה לוועדת הבחירות נגד ״אוטובוס השבת״ של מפלגת העבודה ואבי גבאי - 0404
ש״ס עתרה לוועדת הבחירות נגד ״אוטובוס השבת״ של מפלגת העבודה ואבי גבאי

ש״ס עתרה לוועדת הבחירות נגד ״אוטובוס השבת״ של מפלגת העבודה ואבי גבאי

 

מפלגת ש"ס פנתה הבוקר לשופט חנן מלצר, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, בתלונה נגד מפלגת העבודה בראשות מר אבי גבאי, אשר יצאה בפרסומים רשמיים להפעלת "אוטובוס מיוחד שיפעל ב'קו שבת' ללא עלות, השבת (פרשת תצווה). ובכל שבת בעיר אחרת ברחבי הארץ".

בעתירה שהגישה ש"ס ע"י עו"ד שמעון גיגי, נאמר כי בהיבט החוקי, יש במהלך זה משום מתנה אסורה הנוגדת את חוקי הבחירות. "ברי כי העמדת אוטובוס ומתן נסיעות שלא לקלפי וחזרה ממנה היא מתנה אסורה הן על פי מבחן התכלית הדומיננטית והן במבחן אובייקטיבי, נכתב בעתירה.

תנועת ש"ס הנאבקת נגד רמיסת כבוד השבת בחוצות קריה, רואה במהלך זה של מפלגת העבודה, מעשה ציני ומתריס, הפוגע ברגשותיהם של אזרחים רבים המעוניינים לשמור על צביונה היהודי של המדינה.

בעתירה אף צרפה ש"ס את דבריהם של ראשי הציונות כדוגמת אחד העם אשר אמר: "אפשר לומר בלי שום הפרזה, כי יותר משישראל שמרו את השבת, שמרה השבת אותם", וכן את דבריו של ראש העיר תל-אביב הראשון מאיר דיזינגוף: "אסור לחלל שבת בפרסיה. לכל עם ועם יש מסורת של השקפות, אמונות, מנהגים – השומרת עליו. זהו צביונו של עם הנותן לו קיום. אוי לו ליחיד ואוי לו לקיבוץ שייבדל מתוך עמו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]