ראש עיריית ניו יורק: "כשאנשים תומכים ב-BDS, הם פוגעים בזכות הקיום של ישראל" - 0404
ראש עיריית ניו יורק: הקונסוליה הכללית בניו יורק

ראש עיריית ניו יורק: "כשאנשים תומכים ב-BDS, הם פוגעים בזכות הקיום של ישראל"

ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו, נשא נאום "הצהרה כנגד האנטישמיות" בעצרת בבית כנסת בברוקלין לאור העלייה במקרי האנטישמיות בארה"ב ובניו יורק והתבטאויות הפוליטיות האנטישמיות האחרונות בארה"ב.

נתוני משטרת ניו יורק (NYPD) מצביעים על 180 אירועים אנטישמיים ב-2018, עלייה של 22% לעומת 2017, ועלייה של 38.6% מ-2016. נתונים אלה מתווספים לשארלוטסוויל, פיטסבורג, תקיפות פיזיות נגד יהודים בברוקלין, צלבי הקרס במשרדה של פרופסורית באוניברסיטת קולומביה ועוד מקרים רבים אחרים.

דה בלאזיו: "האירועים האחרונים מהווים תזכורת לכולנו – וזו מציאות עצובה מאוד, אבל האנטישמיות חיה וקיימת בעולם הזה, בעיר הזאת, במדינה הזאת, וחייב לעצור אותה. אם מישהו מנסה להוריד מחשיבותה של המלחמה באנטישמיות, אם מישהו מנסה לרמוז שזו לא בעיה גדולה, הוא צריך להסתכל על ההיסטוריה, לא רק על השנים האחרונות, על אלפיים שנות היסטוריה, של הטיה ואפליה של העם היהודי, אך אנו לא נאפשר לזה לקרות בניו יורק, בעיר עם הקהילה היהודית הגדולה בעולם.

העלייה בפשעי השנאה לא הגיונית, רק בשנה הנוכחית עד ה-10.2 התרחשו 47 פשעי שנאה לעומת אותה תקופה בשנת 2018 בה היו רק 27 מקרים. ומה שאנחנו צריכים להיות מודאגים ממנו במיוחד הוא שמעל שני שלישים של פשעי שנאה היו כלפי הקהילה היהודית.

אנחנו צריכים להבין את מקומה של ישראל בהיסטוריה העולמית. עלינו להבין שישראל נוצרה לא רק כחלום מולדת לאנשים שאיבדו את מולדתם, אלא גם כמפלט מעולם מלא שנאה. עכשיו, זה נושא ממשלתי, אבל זה לא מונע ממני לשאת הצהרה דו-מפלגתית: דמוקרטים ורפובליקאים, ראוי שתאמרו – ישראל חייבת להתקיים כדי שהעם היהודי ידע שהם מוגנים תמיד. ישראל נחוצה היום כתמיד, ויש להגן עליה. גם אם יש מחלוקות אל מול ישראל, רפובליקאים ודמוקרטים: לעולם אל תעשו שום דבר שתוקף את זכות הקיום של ישראל. ואם זה לא מובן, כשאנשים תומכים בתנועת ה-BDS, הם פוגעים בזכות הקיום של ישראל וזה לא מקובל".

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק: "שארלוטסוויל, פיטסבורג והתקיפות הפיזיות האחרונות נגד יהודים בברוקלין מדאיגות ומחייבות פעולה ואני שמח על הצהרתו של ראש עיריית ניו יורק. מדינת ישראל עומדת לצד הקהילה היהודית האמריקאית ותמשיך לפעול יחד עם הרשויות כנגד האנטישמיות הצומחת. ״לעולם לא עוד״ זה עכשיו ועלינו להילחם בכל כוחותינו בחיה האנטישמית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com