הקצינים הקרביים החדשים - טקס סיום קורס קצינים קרביים אחוד נערך בבה"ד 1 - 0404
+
הקצינים הקרביים החדשים – טקס סיום קורס קצינים קרביים אחוד נערך בבה"ד 1 דובר צה"ל

הקצינים הקרביים החדשים – טקס סיום קורס קצינים קרביים אחוד נערך בבה"ד 1

היום (חמישי) התקיים טקס סיום קורס קצינים קרביים אחוד – מחזור 53 בבית הספר לקצינים שבמצפה רמון, בו הוענקו דרגות הקצונה למסיימי הקורס.

הטקס נערך במעמד סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר, מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, ובנוכחות מפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה גור שרייבמן, משפחות הבוגרים, חברים ואנשי זרוע היבשה. במסגרת השלמת הקצונה, קיימו הצוערים את סדרת הקרב המשולב אותה עוברים צוערי השלמות הקצונה של חילות זרוע היבשה המכשירה ללחימת צוות קרב פלוגתי.

במסגרת סדרת הקרב המשולב לומדים צוערי כוחות היבשה את תחום הפיקוד הטקטי בשדה הקרב המודרני ומתנסים בתצוגת יכולות בה הם פועלים בשיתוף כוחות אוויר, איסוף קרבי, כוחות שריון, חי"ר, הנדסה ותותחנים. תצוגת התכלית המשותפת מהווה הכנה ממשית לשדה הקרב ודרך תרגול למתן מענה מיטבי ומותאם לאתגרים העכשוויים וליכולת המשתנה של האויב, ביבשה, מהאוויר ומהים.

לצוערים המסיימים הוענקו דרגות סגן-משנה ודרגותיהם של הקצינים המצטיינים נחשפו על ידי סגן ראש המטה הכללי. החל מיום ראשון עתידים הבוגרים להשתלב בתפקידי פיקוד ביחידות הקרביות של צבא היבשה, בהתאם לחיל ממנו הגיעו.

דובר צה"ל

סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר: "בוגרי ובוגרות קורס קציני יבשה יקרים שהיום עיניי כולנו נשואות אליכם באמונה ובגאווה. טקס זה ייחודי ומרגש כל פעם מחדש. זהו סוף מסע שהחל עם גיוסכם לצה"ל, המשיך בבחירה שבחרתם ובחרו מפקדיכם שתהיו מפקדים והמשיך בבחירה בכם כקצינים. גברתם על קשיים רבים והיום אתם מוסמכים לקצונה ומתחילים בדרך חדשה ומאתגרת, דרכו של קצין בצה"ל.

נבחרתם להוביל את החוד הלוחם היבשתי. קצינים וקצינות יקרים; אתם מונעים מערך השליחות ופועלים מול שני ציווים-הראשון להשיג את המשימה המוטלת עליכם והציווי השני לדאוג לחיילכם ולשלומם בשגרה, בפעילות המבצעית ובקרב. אל תקבלו שום דבר כמובן מאליו, היו מקצועיים, למדו את הבסיס ובמקביל חתרו לחדשנות והשתנות. סוד כוחו של צה"ל טמון בידיעה על מה אנו מגנים. שרשרת דורות מתבוננת בכם וסומכת עליכם שתדבקו במשימה. בשם הרמטכ"ל, המטה הכללי ובשמי-צאו לדרך, הנהיגו את יחידותכם, העם כוחו סומך עליכם וגאה בכם. עלו והצליחו".