התרגיל שדימה מתקפה על ישראל וקליטה של מטוסים אמריקאים כבדים שהוזעקו לעזרה (צפו) - 0404
צילום: צבא ארה"ב

התרגיל שדימה מתקפה על ישראל וקליטה של מטוסים אמריקאים כבדים שהוזעקו לעזרה (צפו)

דובר צה"ל מוסר כי היום (חמישי), הושלם תרגיל ג'וניפר פלקון 2019 אשר כלל תרגול מפקדות של צה"ל והצבא האמריקאי (מהפיקוד האירופי) בתרחישי איום שונים, בהם ירי תלול מסלול על מדינת ישראל.

התרגיל כלל קליטת מטוסים אמריקאים כבדים, פריסת תשתיות והפעלת אמצעי תקשוב משותפים. במהלכו תרגלו כ-300 חיילים מצבא ארצות הברית יחד עם כ-400 חיילים מצה"ל: ממערך ההגנה האווירית של חיל האוויר, אגפי התכנון, המבצעים, התקשוב וההגנה בסב"ר, יחידות לוגיסטיות וכוחות רפואה מאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ומיחידות נוספות בצה"ל.

צבא ארה"ב

תרגיל ג'וניפר פלקון התקיים כחלק מגרף האימונים השנתי והוא חלק משיתוף הפעולה האסטרטגי העמוק בין צה"ל וצבא ארצות הברית.

מפקד מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר, תת-אלוף רן כוכב: "היום הסתיים תרגיל ג'וניפר פלקון המשותף לצה"ל וצבא ארצות הברית, בהובלת מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר. התרגיל משקף את עומק היחסים בין המדינות ואת שיתוף הידע המקצועי בין המערכים והחילות. מטרות התרגיל המשותף היו הגברת התיאום בין הצבאות, תרגול הפקודות והנהלים בשעת חירום והעמקת ההיכרות בין החילות. 

התרגיל הושלם בהצלחה רבה, הופקו ממנו לקחים חשובים והוא שיפר באופן משמעותי את שיתוף הפעולה ואת המוכנות לחירום".

צבא ארה"ב

סגן מפקד חה"א של צבא"א, גנרל ג׳פרי הריגיאן: "תרגיל ג'וניפר פלקון 2019 הציג הזדמנות גדולה עבור כוחות ארה"ב לעבוד פעם נוספת בקרבה עם שותפינו הישראלים כדי לשפר את יכולת הגנת טילים המשולבות שלנו. השנה התרגיל התמקד ספציפית ביכולתנו לפרוס כוחות במהירות ולשלב אותם עם כוחות צה"ל כדי לספק תמיכה בהגנה נגד טילים בליסטיים, אספקת חירום, מענה לאסון וסיוע הומניטרי.

כמו תמיד זה היה תרגיל מאתגר, אבל הלקחים שהופקו יעזרו לשני הצבאות להמשיך לחזק את היחסים בינינו ואת יכולותינו המשולבות בהגנה נגד טילים בליסטיים".

צבא ארה"ב

צבא ארה"ב

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]