האם הרשות מעכבת את תוכנית החומש להסדרת תשתיות החשמל ביו"ש? - 0404
האם הרשות מעכבת את תוכנית החומש להסדרת תשתיות החשמל ביו רועי חדי

האם הרשות מעכבת את תוכנית החומש להסדרת תשתיות החשמל ביו"ש?

השומרון סובל מפי 4 יותר הפסקות חשמל מכל מקום אחר בארץ, כך על פי הנתונים שבידי מחלקת ההנדסה במועצה אזורית שומרון. הנתון הקשה הזה הביא את ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן להלחם על בניית תוכנית חומש, לתשתיות החשמל ביו"ש, כך שיותאמו לגידול הצפוי בשומרון עד שנת 2040, אלא שכעת נחשף כי מה שמעכב את בניית תשתיות החשמל החדשות, הוא חתימה של הרשות על חוזה מול חברת חשמל.

מזה שנה מעכבת הרשות חתימה על הסכם מה שמעכב את התקדמות בניית תשתיות החשמל

"אנחנו לא נהיה בני ערובה בידי הרשות הפלסטינית" אמר דגן "זה מצב שאנחנו לא מקבלים אותו". דגן פנה בנושא לשרי הממשלה: "המוטיבציה של הרשות הפלסטינית לפגוע בהתיישבות ביו"ש צריכה להתקל בחומה בצורה. לא ייתכן שתושבי השומרון יקבלו הודעות ברגעי השיא של החורף כי עליהם לצמצם בצריכת החשמל, זה דבר שאנחנו לא נקבל בישראל של 2019".

תוכנית החומש המתוכננת עלותה מאות מליונים, והיא תפתור ככל הנראה את בעיית תשתיות החשמל ביו"ש, ההחלטה על בניתה התקבלה לאחר שדגן והצוות המקצועי במועצה האזורית שומרון נפגשו עם יו"ר חברת חשמל יפתח רונטל והסבירו לו כי ללא תוכנית אב להקמת תשתיות חשמל בכל יוש, תשתית החשמל תקרוס.

אלא שחברת חשמל ממתינה לחתימה של הרשות על חוזה צריכה, וזה שוב הופך גם את החשמל של תושבי יו"ש לעניין מדיני.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]