ליברמן: "העימות הבא מול עזה חייב להיות העימות האחרון" - 0404
ליברמן:

ליברמן: "העימות הבא מול עזה חייב להיות העימות האחרון"

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, התייחס להערכת אמ"ן אמש ואמר כי העימות הבא ברצועה חייב להיות האחרון.

ליברמן: "קרוב לשנה, מאז החלו "צעדות השיבה" לאורך הגדר ברצועת עזה, אני מתריע גם בפורומים סגורים וגם בפומבי, שהמקום הנפיץ ביותר בגבולות ישראל הוא רצועת עזה. הערכת אמ"ן שפורסמה אתמול, תואמת באופן מלא את הערכותיי שניתנו לאורך השנה החולפת.

השאלה כעת אינה "האם יהיה עימות נוסף מול החמאס ברצועה", אלא "מתי זה יקרה"? לכן לא ניתן להבין מדוע ממשלת ישראל ממשיכה לחזק את האויב לקראת העימות הבא מולנו. העברת כסף ודלקים לרצועה, הרחבת מרחב הדייג – כל אלה מחזקים את החמאס גם במישור הצבאי וגם במישור האזרחי. התמיכה הציבורית בהם הן בעזה והן ביו"ש רק הולכת וגוברת.

העימות הבא חייב להיות העימות האחרון. אנו חייבים להנחית מכה קשה ולא פרופורציונלית על החמאס. גם כדי לשבור באופן מוחלט את כוח הרצון שלהם להמשיך להילחם נגדנו וגם כדי להרוס את אמונתם שאי פעם יוכלו לנצח אותנו. ללא מכה כזאת, העימות הקרוב מול רצועת עזה יהיה רק שלב ביניים לקראת עימותים הבאים".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com