חיפה מתמקמת בראש רשימת השכונות עם התשואות הגבוהות ביותר ב-2018 - 0404
+
חיפה מתמקמת בראש רשימת השכונות עם התשואות הגבוהות ביותר ב-2018

חיפה מתמקמת בראש רשימת השכונות עם התשואות הגבוהות ביותר ב-2018

התשואה הגבוהה ביותר למשקיעים בדירת 3 חדרים בישראל היתה בשנה החולפת בדירה בשכונת קריית חיים מזרחית בחיפה, והיא הסתכמה ב-19.2%. כך עולה מנתוני יד 2. הנתונים משקללים גם את התשואה הנובעת משכירות הנכס, וגם את העלייה בשוויו במהלך התקופה.

על פי נתוני יד 2, מחיר דירת 3 חדרים עלה בשכונת קריית חיים מזרחית בשיעור של 15.3% ולכך מתווספת תשואה של 3.9% משכירות שנתית של הדירה.

כמו כן, בחיפה, דירת 3 חדרים בשכונת נוה שאנן הניבה בשנה החולפת תשואה ממוצעת למשקיע בשיעור של 12.4% (עלייה של 9.4% במחיר הדירה, ועוד תשואה של 3% משכירות).

לדברי חיים קראדי, מנכ"ל חברת פרשקובסקי, המקדמת את פרוייקט ההתחדשות העירונית הגדולה ביותר בחיפה, בשכונת נווה שאנן מסביר כי השכונה הותיקה נהנית ממיקום אסטרטגי על הכרמל והינה אחת השכונות הגדולות בארץ. בנוסף, ב-20 שנה האחרונות לא נבנה בה אף פרוייקט חדש ולכן מחירי הדירות בה רק עולים. "בזכות מיקומה המרכזי  מושכת השכונה קהלים חדשים, לרבות סטודנטים, שרוצים לגור בסמיכות לטכניון ובמרכז העיר".

לדברי גל עפרים סמנכ"ל יד2,  "אנחנו רואים כי את התשואות הגבוהות עבור דירת 3 חדרים השיגו המשקיעים ב-2018 בדירות הממוקמות בשכונות זולות יחסית בערים הגדולות. כזכור 2018 היתה שנת האטה בנדל"ן, לאור תכנית מחיר למשתכן, אולם נתונים אלה מראים כי בחלק מהשכונות התשואות הגבוהות ועליית המחירים המשיכה גם בשנה זו, כאשר היצע הדירות החדשות בשוק החופשי נפגע והמשקיעים מבקשים לרכוש דירות קטנות יותר בשכונות שעשויות לעבור בשנים הקרובות התחדשות"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com