חגואל: "הגיע הזמן שקהילות יהודיות בעולם יצאו להפגין מול השלטון שלא פועל נגד אנטישמיות" - 0404
+
חגואל: "הגיע הזמן שקהילות יהודיות בעולם יצאו להפגין מול השלטון שלא פועל נגד אנטישמיות"

חגואל: "הגיע הזמן שקהילות יהודיות בעולם יצאו להפגין מול השלטון שלא פועל נגד אנטישמיות"

לאור האנטישמיות הגואה בעולם אומר סגן ומ"מ ויו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל ליוני קמפינסקי בכנס בשבע ירושלים ה-16 על כך שזה לא חלום וכי היום זה אפשרי יותר מבכל זמן אחר, בואו ותעלו לארץ ישראל, אנחנו כאן בכדי לסייע לכם בכל מה שצריך, מקומכם פה איתנו.

עוד אמר חגואל: "זהו הזמן עבור הקהילות היהודיות הסובלות חדשות לבקרים מהסתה, גזענות חרמות ואנטישמיות לצאת לרחובות, להפגין ולמחות. זהו הזמן להציף את הבעיות ולדרוש את הזכויות. זהו הזמן להכיר בכך שמדינת ישראל ניצבת לצד הקהילות היהודיות ותמשיך להיות כאן בשבילן. הגיע הזמן להסתכל למציאות בעיניים. משך שנות קיומו, נבדל עם ישראל מעמים אחרים. באמונה, במנהגים ובמסורות"

עוד הוסיף: "גילויי האנטישמיות בשנים האחרונות מתעצמים ומתפשטים כמפלצת רב ראשית מימין ומשמאל, ממפלגות ומתנועות, מאישי ציבור, מארגונים. היא צוברת תאוצה באין מפריע. הגיע הזמן להסתכל למציאות בעיניים. להישיר מבט ולהרים את הראש. אם בעבר, חששו היהודים מיציאה לרחובות, ממחאה וממאבק, הרי שהיום חייבת ההשקפה להשתנות. עצם קיומה של מדינת ישראל, התמיכה והסולידריות מצד המדינה לתפוצות ומצד התפוצות לישראל מהוות בסיס איתן להיאבק יחד באנטישמיות.