תחת השפעת כמות גדולה של אלכוהול: נהג נתפס במהירות של 229 קמ"ש בכביש 25 - 0404
תחת השפעת כמות גדולה של אלכוהול: נהג נתפס במהירות של 229 קמ דוברות המשטרה

תחת השפעת כמות גדולה של אלכוהול: נהג נתפס במהירות של 229 קמ"ש בכביש 25

במסגרת המאבק בקטל בכבישים, ביצעו שוטרי אגף התנועה במהלך הלילה פעילות אכיפה ממוקדת על כביש 25. בעת הפעילות נקלט במכשיר למדידת מהירות רכב הנע במהירות 229 קמ"ש בכביש בו המהירות המותרת היא 90 קמ"ש. עם זיהוי הרכב החל השוטר בניסיון לעצור את הרכב תוך סימון לנהג לעצור, אך זה המשיך בנסיעה תוך שהוא מנסה להימלט.

במרדף שבוצע אחרי הרכב שנע מכיוון באר שבע לאשל הנשיא, הגיע הנהג ליישוב גבעות בר והבחין בשער סגור. הוא ניסה להימלט רגלית תוך שהוא מתחבא בין השיחים, אך השוטר זיהה אותו, עצר אותו ועיכב בחור נוסף שהיה עימו.

בבדיקה נמצא כי הוא נהג תחת השפעת אלכוהול בכמות של 478 מ"ג לליטר אוויר נשוף. הנהג, תושב באר שבע בן 27, נעצר לחקירה, רכבו הושבת ל-30 ימים ורישיון נהיגתו נפסל ל-30 ימים בגין העבירות שביצע. הנהג יובא היום (שלישי) בפני בית המשפט לדיון בעניינו.

מהמשטרה נמסר: "נהיגה במהירות חריגה מעל הרף המותר בחוק, מעלה את הסיכויים למעורבות בתאונת דרכים ולו בשל העובדה כי מהירות גבוהה, מגדילה את מרחק הבלימה והשליטה ברכב פוחתת, המשמעות בזמן תאונה עלולה להיות קשה ואף קטלנית. בשנת 2018 נרשמו לנהגים למעלה מ-116,000 דו"חות בגין עבירת מהירות באמצעות שוטרים בשטח, עלייה של 34% באכיפה בגין עבירה זו ביחס ל-2017".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]