תביעה של אם כנגד בתה: החזירי בית שקיבלת מתנה - 0404
+
תביעה של אם כנגד בתה: החזירי בית שקיבלת מתנה

תביעה של אם כנגד בתה: החזירי בית שקיבלת מתנה

לבית משפט לענייני משפחה בחיפה הוגשה לאחרונה תביעה של אם כנגד בתה להשבת זכויות בדירת מגורים בקריית אתא. האם תובעת את בתה כי תחזיר לה נכס מקרקעין בשווי של כ-2 מיליון שקל, אותו נתנה לפני מספר שנים לבת.
 
האם טוענת בכתב התביעה, כי בתה ובעלה, ניצלו את מצבה הרפואי וכתוצאה מהשפעה בלתי הוגנת, מניפולציות, מעשה הונאה ותרמית, החתימו אותה על תצהיר מתנה לפיו היא מעבירה את זכויותיה בדירה לבתה בלבד. הבת טוענת: "הבית ניתן לי במתנה כשאמי היתה בריאה וצלולה".
 
בכתב ההגנה טוענת הבת כי הדירה ניתנה לה במתנה והדירה אף נרשמה בטאבו ובכך למעשה המתנה הושלמה ולא ניתן לבטל את הענקתה.
 
עו"ד צחי זיסמן, המייצג את הבת, טוען בכתב ההגנה כי "המתנה ניתנה בזמן שהאם היתה בריאה וצלולה ולא היה כל ניסיון של הטעיה או פעולה בחוסר תום לב מצד הבת", בנוסף ציין עו"ד זיסמן, "שמשך שנים הקשר היחיד של האם היה רק עם הבת ובעלה בזמן שהיתה בנתק שנים ארוכות עם שאר ילדיה.
 
בנוסף מכחיש עו"ד צחי זיסמן כי הופעל לחץ מצד מרשתו על אמה, או נכפה עליה לחתום על הצוואה בניגוד לרצונה. ביהמ"ש קבע כי יש צורך לשמוע את הצדדים וקבע מועד לחקירות, בנוכחות האם, הבת ושאר האחים.
 
 
 
 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com