ראש מועצת שומרון: "אם מפלגות הימין לא יתאחדו - צריך לצאת לרחובות! אסור להרשות שממשלת שמאל תקום" - 0404
+
ראש מועצת שומרון: "אם מפלגות הימין לא יתאחדו – צריך לצאת לרחובות! אסור להרשות שממשלת שמאל תקום" רועי חדי

ראש מועצת שומרון: "אם מפלגות הימין לא יתאחדו – צריך לצאת לרחובות! אסור להרשות שממשלת שמאל תקום"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, נשא דברים היום (שני) בכנס ירושלים, והתייחס לחוסר היכולת של מפלגות הימין הקטנות להתאחד ביניהן כדי למנוע ממשלת שמאל. דגן קרא לציבור אוהבי ארץ ישראל לצאת לרחובות באם מפלגות הימין לא יסכימו להתאחד, שכן לדבריו מדובר בסכנה ממשית להתיישבות ולארץ ישראל.

דגן: "אנחנו נמצאים בתקופה מאוד מיוחדת, תקופה שבה ההתיישבות מצד אחד פורחת ומצד שני אנחנו נתונים לאיומים שלא היו כמותם ברמה הפנימית, הבינלאומית הבטחונית, וגם הפוליטית כאן. המטרה המרכזית שלנו להבנתי, היא מאוד פשוטה: מליון יהודים ביהודה ושומרון. זה מה שיביא ריבונות, מה שיכריע זה המסות. בכל גוש קטיף היו 8,000 תושבים, כולל ארבעת היישובים בצפון השומרון שאני נעקרתי מאחד מהם, משא – נור.

יישוב אחד שלי היום במועצה – שערי תקווה גדול יותר מכל זה, אם היו בגוש קטיף 200,000 תושבים, אם היו בצפון השומרון 300,000 תושבים, אז אף אחד לא היה חושב לגרש. לכן זו המשימה העיקרית שלנו. בשביל זה צריך בנייה, תבעות, קרקע, הסדרת מאחזים, כבישים ותשתיות והסברה.

אבל אני חייב להגיד, ואני חייב לשתף אתכם, הימים האלו הם ימים קריטיים, אני מרגיש, שאנחנו עומדים בפני תקופת משבר חסרת תקדים, ואני מדבר על הבחירות הקרבות. מעולם לא היה מצב של פוטנציאל כל כך גדול מצד אחד, לערב בחירות ומצד שני כל כך הרבה וויכוחים מיותרים, על מקום ברשימה וחלוקת תיקים.

אנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב שבו, למרות שלימין יש רוב, הימין לא יהיה בשלטון. אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בעוד חודשיים, בשל חוסר המוכנות של מפלגות הימין להתאחד – עם ממשלת שמאל. ממשלה שתקפיא את ההתיישבות, שתשיג אותנו אחורה, שההישגים שהשגנו עד כה ייעלמו.

באם מפלגות הימין לא יגיעו להבנות בימים הקרובים, מי שארץ ישראל חשובה לו, צריך לצאת לרחובות! לא להרשות לדבר הזה לקרות. עלינו לעצור את הטעות ההיסטורית הזו, והאחריות לכך מוטלת על כתפי כל אחד מאיתנו".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com